SiteLogo

مراقب پوست گردنت هستی؟ | راهکارهایی برای افزایش زیبایی و جوانسازی پوست گردن(✅تایید شده توسط مائده فتاحی کارشناس سوراو)
زیبایی و جوانسازی پوست گردن

پوست گردن، یکی از نواحی پوست است که نقش مهمی را در حفظ ظاهر و زیبایی ما دارد. اما متاسفانه اغلب افراد به مراقبت از آن، اهمیت کافی نمی‌دهند. در صورتی که پوست گردن از جمله نقاط حساس بدن محسوب می‌شود که نیاز به توجه و مراقبت ویژه دارد تا از آسیب و پیری زودرس آن، جلوگیری شود. برای زیبایی و جوانسازی پوست گردن، راه‌های متعددی وجود دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مراقبت منظم از پوست گردن
 • استفاده از محصولات مراقبتی
 • مصرف آب کافی
 • حفاظت از پوست گردن در برابر آفتاب
 • و…

در ادامه همراه ما باشید تا شما با نکاتی مهم در خصوص مراقبت از پوست گردن و حفظ زیبایی و جوانسازی آن، آشنا شوید.

زیبایی و جوانسازی پوست گردن

1. مراقبت منظم از پوست گردن

مراقبت منظم از پوست گردن، رکن اساسی برای حفظ زیبایی و جوانسازی پوست است. برای مراقبت منظم از پوست گردن، لازم است به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • پاکسازی روزانه:

پوست گردن نیز مانند پوست سایر صورت، در معرض آلودگی‌ها و مواد آرایشی قرار دارد. به همین دلیل، باید پاکسازی آن به اندازه پاکسازی پوست صورت، مورد توجه قرار گیرد.

برای پاکسازی پوست این ناحیه، توصیه می‌شود از محصولات پاک کننده ملایم که فاقد مواد مضری همچون الکل هستند، استفاده شود.

روتین پوست چیست؟ (آموزش تخصصی و کامل)
روتین پوست چیست؟ (آموزش تخصصی و کامل)
راز داشتن پوستی شفاف، تمیز و سالم در داشتن روتین پوست مخصوص شما است. بسیاری از ما از دیدن پوست زیبا، جوان و یکدست بیوتی بلاگرها یا برخی از سلبریتی‌ها و فعالان دنیای مد شگفت زده می‌شویم و به دنبال کشف رازی ماورایی و محصولی استثنایی برای رسیدن به پوست

 • مرطوب سازی پوست گردن:

پوست گردن نیز به آبرسانی و تامین رطوبت عمقی نیاز دارد. به همین منظور توصیه می‌شود از کرم‌های مرطوب کننده‌ای که حاوی عناصر مغذی و ویتامین‌هایی از جمله ویتامین A، E و…، استفاده شود. حتی با توجه به قرارگیری پوست گردن در مقابل نور خورشید، استفاده از کرم‌های مرطوب کننده‌ای که حاوی SPF هستند نیز مناسب است.

 • روتین مراقبت از پوست شبانه:

پوست گردن نیز مانند پوست سایر نواحی بدن، در طول شب مشغول فرآیند بازسازی و تجدید است. به همین منظور، لازم است روتین شبانه ویژه‌ای برای زیباسازی و جوانسازی پوست این ناحیه در نظر بگیرید و در این روتین از سرم‌ها و کرم‌های جوانساز که به تغذیه عمیق و بازسازی سلول‌های پوست این ناحیه کمک می‌کنند و باعث افزایش تولید کلاژن می‌شوند، استفاده نمایید.

 • استفاده از ماسک‌های مراقبتی:

برای حفظ جوانی و زیبایی پوست گردن، می‌توانید از ماسک‌های مراقبتی که خاصیت جوانسازی و بازسازی کننده دارند، استفاده نمایید.

استفاده از ماسک‌های مراقبتی برای پوست گردن، می‌تواند فرآیند تجدید و بازسازی سلول‌های پوست را تسهیل کند و تسریع بخشد.

زیبایی و جوانسازی پوست گردن

2. تغذیه صحیح

به طور کلی، تغذیه می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی پوست از جمله پوست ناحیه گردن داشته باشد. انتخاب و مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین و آنتی اکسیدان‌ها، می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی زیبایی و جوانسازی پوست داشته باشد. رعایت نکات تغذیه‌ای زیر می‌تواند برای حفظ زیبایی و جوانسازی پوست گردن مفید باشد:

 • مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین:

به طور کلی، انواع ویتامین‌ها، به ویژه ویتامین C، E و…، برای حفظ سلامت پوست مناسب هستند. مرکبات، توت فرنگی، فلفل قرمز و فلفل سبز، مغزها مانند بادام، تخم مرغ، اسفناج و… از جمله منابع غذایی غنی از این ویتامین‌ها هستند که به حفظ سلامت، جلوگیری از پیری پوست گردن و… کمک می‌کنند.

چه مواد غذایی باعث زیبایی و ترمیم صورت میشود؟
چه مواد غذایی باعث زیبایی و ترمیم صورت میشود؟
اگر بخواهیم در خصوص تاثیر تغذیه بر زیبایی پوست بگوییم، باید متذکر شویم، تغذیه مناسب یکی از عوامل مهم و ضروری برای حفظ سلامت و بهبود زیبایی پوست محسوب می‌شود. به طور کلی پوست به مواد مغذی بسیاری نیاز دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر

 • مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان‌ها:

آنتی اکسیدان‌ها مانند ویتامین‌ها برای حفظ سلامت و جوانی پوست، لازم هستند. 

مصرف مواد غذایی مانند میوه‌ها، سبزیجات و… که حاوی آنتی اکسیدان‌ها هستند، می‌تواند به جلوگیری از پیری پوست ناحیه گردن، جلوگیری کند.

 • رژیم غذایی مناسب:

برخورداری از رژیم غذایی مناسبی که شامل پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها، فیبرها و… باشد، اهمیت بسیاری برای حفظ زیبایی و شادابی پوست دارد.

زیبایی و جوانسازی پوست گردن

3. محافظت از پوست گردن در برابر نور خورشید

نور خورشید برای ما انسان‌ها یک انرژی ضروری در زندگی روزمره محسوب می‌شود، اما اشعه UV آن برای پوست آسیب‌هایی به همراه دارد. لک‌های پوستی، پیری زودرس پوست و… از جمله آسیب‌هایی هستند که نور خورشید می‌تواند به پوست وارد کند. موارد زیر برای محافظت از پوست گردن در برابر نور خورشید، مهم هستند:

 • استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF مناسب:

انتخاب کرم ضد آفتابی با حداقل SPF 30 برای محافظت از پوست گردن در برابر اشعه UVA و UVB، لازم است.

 • اجتناب از قرارگیری زیر تابش نور مستقیم خورشید:

برای جلوگیری از قرارگیری زیر نور مستقیم خورشید، لازم است از پوشاک مناسب استفاده نمایید و در ساعات 10 الی 16 که اوج تابش نور خورشید است، در زیر نور خورشید قرار نگیرید.

 • استفاده از مرطوب کننده مناسب:

استفاده از مرطوب کننده پس از قرارگیری در زیر تابش نور خورشید، می‌تواند اثرات نور خورشید بر روی پوست را تا حد زیادی خنثی کند و موجب تسکین پوست شود.

زیبایی و جوانسازی پوست گردن

4. ماساژ و ورزش

ماساژ و ورزش هر دو علاوه بر مزایا و لذتی که دارند، می‌توانند به زیبایی و جوانسازی پوست گردن کمک کنند. به طور کلی این دو با افزایش خونرسانی به سلول‌های پوست این ناحیه، کاهش تنش و استرس، موجب تحریک تولید کلاژن و افزایش زیبایی و جوانسازی پوست این ناحیه می‌شوند.

8 مزیت غیر قابل انکار ماساژ برای پوست
8 مزیت غیر قابل انکار ماساژ برای پوست
پوست، نقش بسیار مهمی در جذابیت و سلامتی ما ایفا می‌کند. در طی روز ممکن است پوست در معرض تنش‌های روزمره، آلودگی هوا، فشارهای روحی و روانی و…، قرار بگیرد و برای حفظ زیبایی و سلامتش به نیازهای خاص خود دچار شود. در چنین شرایطی، ماساژ به عنوان یک رو

5. روش‌های جوانسازی تخصصی و پزشکی

به عنوان آخرین راهکار برای افزایش زیبایی و جوانسازی پوست گردن، می‌توان به استفاده از روش‌های جوانسازی تخصصی و راهکارهای پزشکی، اشاره کرد.

در عصر حاضر با توجه به پیشرفت تکنولوژی، روش‌های تخصصی بسیاری برای بهبود سلامت، زیبایی و جوانسازی آن وجود دارد که برخی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • لیزر،
 • لیفت پوست با نخ، 
 • تزریق بوتاکس، 
 • مزوتراپی،
 • تزریق ژل،
 • هایفوتراپی،
 • لیفت با جراحی‌های تخصصی،
 • و…

سخن پایانی

پوست ناحیه گردن، پوست‌ ناحیه حساسی از بدن محسوب می‌شود و برای اینکه زیبایی لازم را داشته باشد و از پیری آن جلوگیری شود، باید تحت مراقبت و توجه قرار بگیرد.

در این مطلب سعی کردیم شما را با راهکارهایی که به زیبایی و جوانسازی پوست گردن کمک می‌کنند، آشنا کنیم. در نتیجه با مطالعه آن دیگر می‌توانید از پوست گردن‌تان مراقبت کنید و از زیبایی طبیعی پوست این ناحیه، لذت ببرید.

اگر برای مراقبت از پوست گردن نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، کارشناسان سوراو آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه مشاوره تخصصی به شما عزیزان می‌باشند.