SiteLogo

هر آنچه باید درباره کرم های ضد لک بدانید، اینجاست!(✅تایید شده توسط مائده فتاحی کارشناس سوراو)
هر آنچه باید درباره کرم های ضد لک بدانید

کرم های ضد لک پوست محصولاتی هستند که تولید شده‌اند تا به کاهش یا حتی حذف لک‌های پوستی مانند لک‌های خورشیدی، لک‌های قهوه‌ای، لک‌های ناشی از پیری و لک‌های دیگر، کمک کنند. این کرم‌ها معمولاً حاوی ترکیباتی (مانند ترکیبات مرطوب کننده، آرامش بخش، آلفا هیدروکسی اسیدها، بتا هیدروکسی اسیدها، آنتی اکسیدان‌ها و…) هستند که اثرات روشن‌کنندگی دارند و باعث بهبود ظاهر لک‌های پوستی می‌شوند.

از آنجایی که ممکن است پوست برخی افراد به ترکیبات موجود در کرم های ضد لک حساس باشد یا ترکیبات موجود در این کرم‌ها با ترکیبات سایر محصولات پوستی تداخل داشته باشد، توصیه می‌شود قبل از استفاده از این کرم‌ها با متخصصان پوست یا پزشک خود مشورت کنید. 

هر آنچه باید درباره کرم های ضد لک بدانید

کرم ضد لک چیست؟

کرم ضد لک یک محصول مراقبت از پوست است که برای بهبود لک‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کرم‌های ضد لک معمولاً حاوی ترکیبات فعالی هستند که به دو شکل عمل می‌کنند:

 • برخی ترکیبات مانند هیدروکینون، کوجیک اسید و ویتامین C، تولید ملانین را در پوست کاهش می‌دهند. ملانین یک رنگدانه طبیعی است که به پوست، مو و چشم‌ها رنگ می‌دهد. کرم‌های ضد لک با کنترل سطح ملانین، به یکدست شدن رنگ پوست و کاهش لک‌های تیره کمک می‌کنند.
 • برخی دیگر حاوی موادی همچون سالیسیلیک اسید و اسید‌های آلفا و بتا هیدروکسی و…، هستند که به لایه‌برداری سلول‌های مرده پوستی کمک می‌کنند. در واقع این کرم‌های ضد لک با این کار به تجدید سلول‌های پوستی سالم و کاهش ظاهر لک‌های تیره منجر می‌شوند.

انواع کرم های ضد لک

در بازار حال حاضر که طیف گسترده‌ای از محصولات پوستی به بازار عرضه شده است، انواع مختلفی از کرم های ضد لک نیز وجود دارند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 1. کرم‌های ضد لک مبتنی بر هیدروکینون:

این کرم های ضد لک معمولا با کاهش تولید ملانین، باعث روشن شدن لک‌های پوستی می‌شوند. اغلب برندها این کرم‌ها را با غلظت 2 تا 4 درصد تولید می‌کنند.

 1. کرم های ضد لک مبتنی بر ویتامین C:

خواص آنتی اکسیدانی بالا، از جمله ویژگی‌های مهم این نوع کرم‌های ضد لک است که باعث می‌شود استفاده از آن‌ها نه تنها باعث بهبود لک‌های پوستی شود، بلکه به محافظت از پوست در برابر رادیکال های آزاد و سایر عوامل آسیب رسان خارجی کمک می‌کند. 

 1. کرم‌های ضد لک حاوی آزلائیک اسید:

این نوع از کرم های ضد لک مناسب درمان مشکلات پوستی نظیر هایپرپیگمنتیشن، ملانوما و.. هستند. از دیگر خواص این نوع کرم‌های ضد لک می‌توان به خاصیت ضد التهابی، بهبود جای زخم، جوش و… اشاره کرد.

 1. کرم های ضد لک رتینوئیدها (ویتامین A):

یکی از کرم‌های ضد لک که با تحریک تولید سلول‌های پوستی جدید باعث بهبود لک‌های پوستی می‌شوند، کرم‌های ضد لک حاوی رتینوئیدها هستند. استفاده از این کرم‌های پوستی می‌تواند باعث بهبود کلی بافت و رنگ پوست شود. 

 1. کرم‌های ضد لک حاوی کوجیک اسید:

این نوع از کرم‌های ضد لک، از جمله کرم‌هایی هستند که با تنظیم تولید ملانین در پوست باعث بهبود لک‌های پوستی می‌شوند. اگر به دنبال کرم‌های ضد لک ملایم هستید که خاصیت روشن کنندگی داشته باشند، این نوع از کرم‌های ضد لک بهترین انتخاب برای شما هستند. 

 1. و…

هر آنچه باید درباره کرم های ضد لک بدانید

چه کسانی باید از کرم های ضد لک استفاده کنند؟

استفاده از کرم ضد لک معمولاً به افرادی توصیه می‌شود که دارای نشانه‌‌هایی از تغییر رنگ‌ در پوست خود هستند و به دنبال یک راه حل برای روشن و یکنواخت کردن رنگ پوست خود می‌گردند. این دسته از افراد ممکن است شامل موارد زیر باشند:

  • اشخاصی که لک‌های ناشی از آفتاب دارند. (این لک‌های قهوه‌ای رنگ معمولاً در نتیجه‌ی قرار گرفتن طولانی مدت و بدون حفاظت در برابر نور خورشید به وجود می‌آیند.)
  • افرادی که لکه‌های ناشی از پیری دارند. (آن‌ها لک‌هایی هستند که به طور طبیعی با افزایش سن و کاهش توانایی پوست در بازسازی خود، ظاهر می‌شوند.)
  • خانم‌های باردار که دچار ملاسما شده‌اند. (ملاسما یک نوع هایپرپیگمنتیشن است که به دلیل تغییرات هورمونی حین بارداری پدید می‌آید.)
  • افرادی که از آثار باقی‌مانده جوش رنج می‌برند. (این نوع لک‌هااغلب بعد از بهبود جوش‌ها باقی می‌مانند.)
  • اشخاصی با مشکلات پوستی مثل هایپرپیگمنتیشن. (شرایطی که در آن قسمت‌هایی از پوست به صورت ناموزون تیره می‌شوند.)
 • کسانی که به دنبال روشن کردن کلی‌تر رنگ پوست خود هستند.

انتخاب بهترین کرم ضد لک برای خود

انتخاب بهترین کرم ضد لک برای پوست شما به چند عامل اصلی بستگی دارد. در اینجا چند اقدام مهم که می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری کمک کند را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم:

 1. شناسایی نوع لک‌ها: 

ابتدا مشخص کنید که چه نوع لکی دارید (مانند لک‌های ناشی از آفتاب، اسکار آکنه، ملاسما، لک‌های پیری و…) چرا که این امر تعیین کننده ترکیبات فعال مورد نیاز در کرم است.

 1. درک نوع پوست خود: 

نوع پوست از جمله فاکتورهای مهم در انتخاب فرمولاسیون مناسب کرم ضد لک، محسوب می‌شود. برخی کرم‌های ضد لک برای پوست‌های خشک مغذی‌تر هستند، در حالی که کرم‌های دیگری ممکن است برای پوست‌های چرب سبک‌تر باشند.

 1. تحقیق در مورد مواد تشکیل‌دهنده:

جستجو کنید و مواد تشکیل‌دهنده‌ای که برای رفع نوع خاصی از لک‌ها موثر هستند را شناسایی کنید. به دنبال ترکیبات موثر مانند ویتامین C، هیدروکینون، رتینوئیدها، آزلائیک اسید، نیاسینامید، سالیسیلیک اسید و.. باشید.

 1. برچسب محصول را بخوانید: 

تاییدیه‌ها و توصیه‌های متخصصین پوست، همچنین اطلاعات مربوط به تست‌های کلینیکی، می‌توانند نشان‌دهنده‌ی کیفیت و اثربخشی یک محصول باشند. اگر می‌خواهید بهترین کرم ضد لک را برای خود خریداری کنید، حتما هنگام خرید این موارد را بررسی نمایید.

 1. اجتناب از مواد حساسیت‌زا: 

اگر پوست شما حساس است، از محصولاتی که حاوی ترکیباتی هستند که می‌توانند التهاب ایجاد کنند، مثل الکل‌های سخت، رنگ‌ها و عطرهای مصنوعی، اجتناب کنید.

 1. نظر متخصصان پوست:

متخصصان و پزشکان پوست می‌توانند با شناخت نوع پوستتان و نیازهایی که دارد، همچنین شناخت دلیل علت ایجاد لک‌های پوستتان، بهترین محصولات را به شما پیشنهاد دهند. از این رو توصیه می‌شود قبل از خرید هر کرم ضد لکی، با یک متخصص پوست مشورت کنید.

هر آنچه باید درباره کرم های ضد لک بدانید

نحوه استفاده از کرم های ضد لک

استفاده صحیح از کرم‌های ضد لک می‌تواند به افزایش اثربخشی آن‌ها کمک کند. برای استفاده اصولی از کرم‌های ضد لک باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. پاکسازی پوست: 

قبل از استفاده از کرم‌های ضد لک، لازم است پوست خود را با یک پاک‌کننده ملایم تمیز کنید تا هرگونه آلودگی، چربی و آرایش از روی پوست شما پاک شود.

 1. لایه‌برداری: 

اعمال لایه‌بردار می‌تواند به حذف سلول‌های مرده پوست کمک کند. با حذف سلول‌های مرده پوست، مواد موثر کرم ضد لک بهتر و عمیق‌تر می‌توانند جذب پوست شوند. از این رو توصیه می‌شود گاهی اوقات قبل از استفاده از کرم ضد لک، از لایه بردار یا اسکراب ملایمی استفاده شود. (توجه داشته باشید که این گام بسته به توصیه پزشک می‌تواند چند بار در هفته انجام شود.)

 1. اعمال کرم: 

مقدار کمی از کرم را بر روی مناطق مورد نظر بمالید و به آرامی ماساژ دهید تا جذب شود.

در نظر داشته باشید که برخی کرم‌ها نیاز به کاربرد نقطه‌ای دارند و در حالی‌ که برخی دیگر باید بر روی کل صورت یا بدن به کار برده شوند.

 1. مرطوب‌سازی: 

پس از اینکه کرم ضد لک به طور کامل جذب پوستتان شد، از مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده نمایید. 

 1. استفاده از کرم ضد آفتاب: 

استفاده منظم از کرم ضد‌افتاب با SPF مناسب برای محافظت از پوست در برابر آسیب‌های UV که باعث بدتر شدن لک‌های پوستی می‌شود، ضروری است. از این رو پس از استفاده از مرطوب کننده، لازم است از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید.

نکات مهم:

 • برخی کرم‌های ضد لک ممکن است نیاز به دو بار استفاده در روز، داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است فقط برای استفاده شبانه مناسب باشند.
 • نتیجه‌گیری از استفاده کرم‌های ضد لک ممکن است زمان ببرد. انتظار داشته باشید که حداقل چند هفته طول بکشد تا نتایج قابل توجهی مشاهده کنید.
 • توجه داشته باشید که دستورالعمل‌های خاصی برای انواع مختلف پوست و محصولات وجود دارد. بنابراین همیشه به توصیه‌های سازندگان کرم و متخصصین پوست برای استفاده از کرم‌های ضد لک توجه کنید.

بهترین کرم های ضد لک موجود در بازار

سخن پایانی

ما در فروشگاه سوراو، امکان خرید کرم های ضد لک بسیار متنوعی را برای شما فراهم کرده‌ایم. به گونه‌ای که شما می‌توانید با هر نوع پوست و هر سنی، کرم ضد لک مناسب خود را پیدا کنید. 

توجه داشته باشید که کلیه محصولات موجود در فروشگاه سوراو توسط برندهای معتبر جهانی تولید شده‌اند و همراه با ضمانت 20 روزه اصالت کالا به شما ارائه می‌شوند.

برای مشاهده این نوع کرم‌ها در فروشگاه سوراو، کافی است برای روی “کرم های ضد لک و روشن کننده” کلیک کنید.

در صورتی که سوالی درباره کرم‌های ضد لک دارید، آن را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان سوراو در اولین فرصت پاسخگو سوال شما باشند.