SiteLogo

همه چیز درباره استفاده از کرم ها برای درمان ترک کف پا را اینجا بخوان!



(✅تایید شده توسط مائده فتاحی کارشناس سوراو)
درمان ترک پا با کرم

درمان ترک پا با استفاده از کرم ها می‌تواند باعث  بهبودی و تسکین پوست کف پا شود. اما باید توجه داشت که انتخاب کرم مناسب و رعایت نکات مهم در استفاده از آن بسیار اهمیت دارد. برخی از کرم‌هایی که می‌توانند برای درمان ترک پا مفید باشند، عبارتند از: 

 • کرم‌های حاوی ترکیبات مرطوب‌کننده مانند گلیسیرین، اوره، ژل آلوئه ورا، ویتامین E و…
 • کرم‌ های حاوی استروئیدها
 • کرم‌های ضد عفونی کننده
 • کرم‌ های غنی شده با ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین A و D، روی و…
 • کرم‌های ترمیم کننده

در ادامه این مطلب با سوراو همراه باشید تا شما را با بهترین کرم ها برای درمان ترک پا و به طور کلی چگونگی درمان ترک پا با کرم ها، آشنا کنیم.

درمان ترک پا با کرم

کرم ها چطور به درمان ترک پا کمک می‌کنند؟

کرم‌ها می‌توانند به چندین شکل به بهبود و درمان ترک‌های کف پا کمک کنند:

 1. مرطوب‌سازی پوست:

بسیاری از کرم‌های مخصوص درمان ترک پا، حاوی مواد مرطوب‌کننده‌ای مانند گلیسیرین، ویتامین E و دیگر مواد مرطوب‌کننده هستند. این مواد به پوست کمک می‌کنند تا مرطوب بماند و از خشکی آن کاسته شود که این امر می‌تواند به تسریع فرآیند بهبود ترک‌ها کمک کند.

 1. کاهش التهاب:

برخی از کرم‌های درمانی ترک پا، حاوی مواد ضد التهاب مانند استروئیدها هستند که می‌توانند در کاهش التهاب، تورم و خارش مفید باشند. این مواد نیز می‌توانند به تسریع فرآیند بهبود ترک‌های پوستی کمک کنند.

 1. ضد عفونی سازی پوست:

 برخی از ترک‌های پوستی ممکن است ناشی از عفونت باشند. برای این نوع ترک‌ها، کرم‌های درمانی حاوی مواد ضد عفونی مانند بتادین یا آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توانند به عنوان راهی برای درمان مؤثر عمل کنند.

 1. تقویت و ترمیم پوست:

برخی از کرم‌های درمانی حاوی ویتامین‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد معدنی مفید مانند ویتامین A و D، روی، روغن‌های طبیعی و… هستند که به ترمیم و تقویت پوست کمک می‌کنند و فرآیند بهبودی را تسریع می‌بخشند.

درمان ترک پا با کرم

چه کرم هایی برای درمان ترک کف پا مناسب هستند؟

برای درمان ترک‌های پوستی پا، ممکن است انواع مختلفی از کرم‌ها مناسب باشند. انتخاب کرم مناسب برای درمان ترک پا بستگی به علت و شدت ترک، نوع پوست شما و توصیه‌های پزشک دارد که در بخش بعدی به طور کامل با آن‌ها آشنا خواهید شد. 

حال شما را با چند نوع کرم که برای درمان ترک پا ممکن است مورد استفاده قرار بگیرند، آشنا خواهیم کرد:

 • کرم‌های مرطوب‌کننده:

این کرم‌ها معمولاً حاوی موادی مانند گلیسیرین، اوره، ژل آلوئه ورا و ویتامین E هستند که به تامین رطوبت پوست کمک می‌کنند. آن‌ها می‌توانند در نرم کردن و بهبود ترک‌های خشک کف پا موثر واقع شوند.

 • کرم های حاوی استروئیدها:

همانطور که قبل‌تر گفتیم، استروئیدهای موضعی می‌توانند در کاهش التهاب، خارش و تورم کمک کنند. 

 • کرم‌های ضدعفونی کننده:

اگر ترک پا به علت عفونت باشد، پزشک ممکن است کرمی که حاوی مواد ضدعفونی کننده مانند بتادین یا آنتی‌بیوتیک‌ها است را تجویز کند.

 • کرم های حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی:

مصرف کرم‌های حاوی ویتامین‌ها مانند ویتامین A و D، همچنین مواد معدنی مانند روی و مواد مرطوب کننده دیگر می‌تواند به بهبود پوست و تقویت آن کمک کند.

 • کرم‌های ترمیم‌کننده:

برخی از کرم‌ها وجود دارند که حاوی موادی مانند پپتیدها، ترکیبات فعال‌کننده‌ رشد سلول‌های پوست و آمینو اسیدها هستند که به ترمیم و بهبود سریع‌تر ترک‌های پوستی کمک می‌کنند و می‌توانند برای درمان ترک پا، مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان ترک پا با کرم

چطور بهترین کرم را برای درمان ترک پا خود انتخاب کنیم؟

برای اینکه بهترین کرم را برای درمان ترک کف پا خود انتخاب کنید، می‌توانید هنگام انتخاب کرم، به موارد زیر توجه کنید:

 1. علت ترک پا:

اگر ترک پا به دلیل خشکی پوست، عفونت یا اصطکاک زیادی ایجاد شده است، بهتر است که انتخاب کرم شما با توجه به علت اصلی ترک باشد. چرا که برای عفونت‌ها ممکن است نیاز به استفاده از کرم‌های ضدعفونی‌کننده باشد. در صورتی که برای ترک‌های ناشی از خشکی، مصرف کرم‌های مرطوب‌کننده موثرتر است.

 1. نوع پوست:

نوع پوست شما (خشک، چرب، حساس و …) نقش مهمی در انتخاب کرم دارد. برای پوست خشک، کرم‌های مرطوب‌کننده با موادی مانند اوره، گلیسیرین و… مفید هستند. برای پوست حساس ممکن است کرم‌هایی با مواد طبیعی و غیرعطردار موثرتر باشند.

 1. توصیه پزشک:

بهترین راه برای انتخاب کرم مناسب برای درمان ترک پا، مشورت با پزشک است. پزشک شما می‌تواند با توجه به وضعیت پوست و ترک، بهترین کرم را توصیه کند. همچنین او ممکن است براساس شدت ترک، نوع پوست و شرایط دیگر نکاتی تکمیلی را برای انتخاب کرم به شما ارائه دهد.

 1. مواد موجود در کرم:

قبل از خرید و استفاده از کرم، مطالعه مواد موجود در آن می‌تواند مفید باشد. چرا که ممکن است برخی از مواد برای پوست شما مناسب نباشند یا ممکن است برای شما حساسیت‌های پوستی ایجاد کنند.

درمان ترک پا با کرم

نحوه استفاده از کرم ها برای درمان ترک کف پا

برای استفاده صحیح از کرم‌ها به منظور درمان ترک پا و به دست آوردن نتایج مطلوب، خوب است این مراحل را دنبال کنید:

 1. پاکسازی پوست:

قبل از استفاده از کرم، پاهای خود را به دقت بشویید و آن‌ها را خشک کنید. این اقدام علاوه بر تاثیر گذاری بهتر کرم، باعث جذب سریع‌تر آن نیز می‌شود.

 1. اعمال کرم:

مقدار مناسبی از کرم را بر روی ترک ها بزنید و به طور ملایم آن را بر روی محل مورد نظر، به طور یکنواخت پخش کنید.

 1. ماساژ:

پس از مالیدن کرم، می‌توانید با حرکات دورانی و ملایم، کف پای خود را ماساژ دهید تا کرم بهتر جذب شود.

نکات مهم:

 • برخی از کرم‌ها، برای اثر بخشی به دو بار استفاده در روز دارند و برخی دیگر به یک بار استفاده در روز. از این رو قبل از استفاده نسبت به اینکه چند بار در روز باید از کرم مدنظرتان استفاده کنید، اطلاع کسب نمایید.
 • استفاده متداول و منظم، کلید اصلی نتیجه گیری از استفاده کرم برای درمان ترک پا می‌باشد. پس از زمان شروع استفاده، به استفاده متداول و منظم از کرم مدنظرتان پایبند باشید.

درمان ترک پا با کرم

بهترین کرم ها برای درمان ترک پا

در حال حاضر طیف گسترده‌ای از کرم ها برای درمان ترک پوست کف پا در بازار وجود دارد که دو تا از بهترین‌های آن‌ها، عبارتند از:

 • کرم ضد ترک پای اوکیفس

کرم ضد ترک پای اوکیفس، از جمله کرم های ترمیم کننده و محافظت کننده کف پا محسوب می‌شود که با تقویت و آبرسانی لایه درم و اپیدرم پوست پای شما، باعث بهبود فوری ترک‌های آن می‌شود.

فرمولاسیون این محصول با توجه به پوست های بسیار خشک و آسیب دیده تهیه شده است. همچنین گلیسیرین، از جمله مواد موثر این کرم ضد ترک کف پا، می‌باشد.

 • کرم رفع ترک پا بایونکس

اگر به دنبال کرمی قوی برای رفع ترک های عمیق پاشنه پا خود هستید، کرم پا پرفدرم بایونکس، کرمی سرشار از ترکیبات نرم کننده و محافظت کننده گیاهی، ویتامین‌های طبیعی و مقدار بالایی اوره است که می‌تواند سریعا ترک های پای شما را نا پدید کند.

این کرم با توجه به ترکیباتی که دارد، سلول‌های مرده کف پای شما را از بین می‌برد و با تامین رطوبت و مواد مغذی مورد نیاز پوست این ناحیه، باعث بازیابی سلامت پوست کف پا شما می‌شود.

کافی است 7 روز به صورت مستمر از این کرم گیاهی استفاده نماییید تا تغییرات شگفت انگیزی را در پوست پاهایتان مشاهده کنید. 

سخن پایانی

درمان ترک پا می‌تواند یک فرایند زمان‌ بر باشد اما شک نداشته باشید که با انتخاب کرم‌های درمانی مناسب و رعایت مراقبت‌های بهداشتی، بهبود قابل توجهی در وضعیت پوست پا ایجاد خواهد شد. 

با این وجود برای درمان سریع‌تر و بهتر ترک کف پا، توصیه می‌شود با پزشک یا متخصص پوست خود مشورت کنید تا نکات و دستورالعمل‌های لازم برای رفع این مشکل در اختیار شما قرار بگیرد. در این راستا، حتی کارشناسان سوراو می‌توانند به شما کمک کنند. برای دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان مجرب سوراو، کافی است از طریق یکی از راه‌های ارتباطی موجود در وب سایت یا از طریق بخش نظرات همین مطلب با ما ارتباط بگیرید.