SiteLogo

روتین مو چیست؟ محصولات روتین مو و ترتیب استفاده صحیح

0 14498


(✅تایید شده توسط مائده فتاحی کارشناس سوراو)
روتین مو چیست؟ محصولات روتین مو و ترتیب استفاده صحیح

موی سر مانند پوست، نیاز به داشتن یک روتین مناسب و صحیح دارد. داشتن روتین مو کمک می‌کند تا در عین داشتن موهایی تمیز و شاداب، با تغذیه و مراقبت صحیح از آن‌ها، نیازها و مشکلات موهایمان را برطرف کنیم. بدون شک داشتن موهای سالم و باطراوت به شما حس زیبایی و اعتماد به نفس فوق العاده‌ای خواهد داد و این امر فقط با رعایت ترتیب روتین مو به صورت صحیح و استفاده از محصولات خوب و استفاده صحیح از آن‌ها محقق می‌شود. روتین مناسب مو شامل چهار محصول (شامپو، نرم کننده، ماسک مو و سرم مو) است که از منوی محصولات مو می توانید به 4 دسته ذکر شده دسترسی داشته باشید.

 

یادتان باشد موی سر مانند پوست شما در معرض دید دیگران است و یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی شما است، پس بیایید اصولی و علمی از این سرمایه نگهداری و مراقبت کنیم.

 

انتخاب محصولات مخصوص روتین مو:

انتخاب محصولات روتین مو مناسب و نحوه مصرف صحیح آن‌ها بسیار تاثیر گذار است. برای انجام روتین مناسب باید مراحل ذیل را به ترتیب روتین مو و به درستی انجام دهید.

 • شامپو
 • نرم کننده
 • ماسک مو
 • سرم مو

مراحل روتین مو

مرحله اول شامپو
مرحله دوم نرم کننده
مرحله سوم ماسک مو
مرحله چهارم سرم مو

مراحل روتین مو

مرحله اول: استفاده از شامپو

استفاده از شامپوی مناسب اولین قدم در انجام روتین مو است. برخی از افراد فکر می‌کنند با خرید شامپو و استفاده از آن می‌توانند به آرزوی خود در داشتن موهای سالم برسند. دقت کنید که شامپو صرفا یک شوینده است و انتظار نتیجه گرفتن صرفا از شامپو یک انتظار اشتباهی است. همچنین در نظر داشته باشید استفاده از شامپوی اصل نتیجه‌ای را که خواهید گرفت تضمین خواهد کرد.

معیارهای مهم در انتخاب و خرید شامپو مو مناسب
معیارهای مهم در انتخاب و خرید شامپو مو مناسب
موهای درخشان و قوی جذابیت ظاهری ما را افزایش می‌دهند. در راستای این هدف، انتخاب شامپو مناسب با توجه به نوع مو از اهمیت بسیاری برخوردار است. با وجود تنوع بسیار شامپوها در بازار، انتخاب یک شامپو مناسب و هماهنگ با نوع مو می‌تواند امری چالش برانگیز باشد.

مرحله دوم: استفاده از نرم کننده

نرم کننده مو  از جمله محصولاتی است که شما برای باز کردن “فر” یا “جعد” موها استفاده می‌کنید. یعنی باعث صاف نگه داشتن مو می‌شوند و این کار می‌تواند نتیجه بسیار چشم گیری در سلامت و عدم ریزش مو داشته باشد، چون موهای نازک بسیار به هم گره می‌خورند و ایجاد ریزش زیادی را می‌کنند.

توجه داشته باشید نرم کننده‌های غیر اصل به علت سست کردن ریشه مو باعث ریزش بسیار شدید می‌شوند و با بد عادت کردن مو که در چند لحظه اول موی شما صاف و بعدا بسیار خشن و خشک خواهد شد بدترین آسیب را به مو می رساند.

نرم کننده مو (hair conditioner) چیست؟
نرم کننده مو (hair conditioner) چیست؟
چندین سال است که نرم کننده‌ها جزوی ثابت از محصولات مو در هر خانه هستند و تا حدی به آن‌ها وابسته‌شده‌ایم که نمی‌توانیم زندگی را بدون وجودشان تصور کنیم. محصولات شگفت‌انگیز و دوست داشتنی که از اساسی‌ترین مراحل روتین مو محسوب‌شده و ظاهر موها را حسابی نرم

مرحله سوم: استفاده از ماسک مو

ماسک مو را می‌توان یک کرم بسیار مغذی و آبرسان قوی برای مو حساب کرد. ماسک مو برای موهای شما مانند یک کرم مرطوب کننده و آبرسان برای پوست عمل می‌کند. پس چقدر مرطوب کننده برای پوست شما لازم است به همان اندازه برای موی شما ضروری است.

ماسک مو با نفوذ به اعماق کوتیکول مو و کشیدن یک غلاف آبرسان و مغذی از ریشه تا نوک مو باعث جلوگیری از وز مو، خشکی، کم آبی و موخوره می‌شود.

فواید ماسک مو - چرا باید از ماسک مو استفاده کنیم
فواید ماسک مو - چرا باید از ماسک مو استفاده کنیم
موهای زیبا و سالم نتیجه‌ی مراقبت مداوم و توام با عشق و محبت هستند. بنابراین باید با رسیدگی، تغذیه و مرطوب نگهداشتن موها، حسابی از تارهای ظریف و حساس مو مراقبت کرده و استفاده از وسایل یا رفتارهایی را که باعث آسیب به مو می‌شود، به حداقل رساند. مزایای ا

نکته مهم: به علت شباهت ماسک مو و نرم کننده، خیلی از مواقع افراد سودجو با برندهای غیر معتبر به جای ماسک مو به شما نرم کننده می فروشند و این باعث ریزش و صدمه به موهای شما می‌شود. اگر شما از ماسک مویی بسیار ناراضی بوده‌اید بدانید که یکی از دلایلش ممکن است، این موضوع باشد.

تفاوت ماسک مو و نرم کننده چیست؟
تفاوت ماسک مو و نرم کننده چیست؟
موهای زیبا و سالم نیازمند مراقبت کافی و استفاده از محصولات مختلفی مانند ماسک مو و نرم کننده مو هستند. با آگاهی از این موضوع و اهمیت محصولات آبرسان و مغذی مو، خانم‌ها در دهه‌های اخیر به سمت استفاده از آن‌ها روی آورده‌اند و بیش از پیش به سلامت و حالت م

مرحله چهارم: استفاده از سرم مو

به ترتیب، چهارمین مرحله از روتین مو، استفاده از سرم مو است. هر چقدر پوست شما به سرم آبرسان نیاز دارد، موهای شما به همان اندازه به سرم مو نیاز دارند. خیلی از کسانی که ماسک مو یا شامپو می‌زنند احساس می‌کنند نباید سرم مو استفاده کنند. بعد از شستشو و خشک شدن آب مو، موهای شما خشک می‌شوند. حتی اگر از ماسک مو و شامپوی مناسبی استفاده کرده باشید. پس بعد از حمام و خشک کردن مو استفاده از سرم مو 100 درصد نیاز می‌باشد. سرم مو باعث آبرسانی حداکثر مو، ترمیم موخوره، بازسازی مو و شادابی بسیار زیاد مو می شود.

نکته: سرم مو به هیچ وجه نباید روی موی خیس و نم دار استفاده شود. ولی متاسفانه بعضی از اشخاص با دادن اطلاعات نادرست در گذشته مردم را به استفاده از سرم مو روی موی “نم دار” تشویق می‌کردند که اینکار کاملا رد شده است. پس موهای شما باید خشک شده باشند و سرم مو را به مقدار لازم به سه چهارم پایانی مو باید زد و زدن آن به پوست سر جلوگیری کنید.

ترتیب صحیح استفاده از سرم های پوستی | بر اساس نوع پوستت ترتیب صحیح رو رعایت کن
ترتیب صحیح استفاده از سرم های پوستی | بر اساس نوع پوستت ترتیب صحیح رو رعایت کن
قبل از هر چیز، لازم است بدانید، دو عامل مهم وجود دارد که باعث می‌شود، ترتیب استفاده از سرم‌های پوستی برای تمام افراد یکسان نباشد: نوع پوست: نوع پوست هر فرد می‌تواند چرب، خشک، مختلط، نرمال یا حساس باشد. با شناخت نوع پوست خود، می‌توانید سرم‌هایی را انت

نحوه انجام صحیح روتین مناسب مو (ترتیب استفاده روتین):

مراحل ذیل ترتیب دقیق استفاده از روتین مو است و حتما موارد ذیل را به صورت منظم و ترتیب انجام دهید تا نتیجه مطلوب بگیرید.

 • شستن سر و ماندن شامپو روی مو حداقل 40 ثانیه و حداکثر 4 دقیقه، بعد از آبکشی و گرفتن آب اضافی کامل مو طوری که در صورت فشار دادن مو آبی از آن نچکد.
 • در این مرحله که موی شما آبگیری شده ولی همچنان خیس است ماسک مو را به سه چهارم پایانی مو یا 70 درصد پایانی مو زده و می‌گذاریم 10 الی 15 دقیقه روی مو بماند، بعد از آن ماسک مو کاملا جذب مو شده و یک آبکشی ساده لازم است.
 • بعد از آبکشی و خشک کردن موها با حوله می‌توان از سرم مو استفاده کرد.

 

نکته مهم 1: سرم مو و ماسک مو را بهتر است به کف سر نزنیم، چون ایجاد سنگینی روی کف سر می‌کند.

نکته‌مهم 2: نحوه استفاده از ماسک مو و نرم کننده به یک شیوه است.

نکته  مهم 3: اگر شما چهار بار در هفته حمام کردید 3 بار آن را ماسک مو بزنید و یکبار آن را نرم کننده استفاده کنید.

 

برای دسترسی به انواع محصولات روتین مو از قبیل شامپو، نرم کننده، ماسک مو و سرم مو، بر روی لینک ذیل کلیک کنید تا به تمام محصولات مو موجود در فروشگاه سوراو، دسترسی پیدا کنید.

https://suraw.com/product-category/hair-products

اگر به پایین صفحه بروید، می‌توانید انواع محصولات مو را به صورت جداگانه بررسی نمایید.

 

انواع محصولات مو در فروشگاه اینترنتی سوراو

شما می‌توانید محصولات را بر اساس رضایت مشتریان و توضیحات کامل محصول انتخاب نمایید و یا از مشاوره واتساپی نیز کمک بگیرید تا متناسب با بودجه شما محصولات مناسب معرفی کنند و برای شما در سایت ثبت کنند. تیم سوراو تمام سعی خود را دارد تا متناسب با نیاز شما روتین مناسب تقدیم کند تا نتیجه خوبی بگیرید.

نکات مهم قبل از استفاده روتین مو:

در انتخاب روتین مناسب باید موارد مهم ذیل مشخص شوند:

1- چه نوع مویی دارید؟

 • موهای خشک
 • موهای خشک و حساس
 • موهای معمولی
 • موهای چرب
 • رنگ شده یا کراتینه شده
 • موی بسیار آسیب دیده

2- پوست سر شما چه ویژگی های دارد؟

 • پوست سر چرب
 • پوست سر خشک
 • پوست سر معمولی
 • پوست سر حساس
 • پوست سر دارای اسکالپ (شوره خشک)
 • پوست سر شوره دار

3- جنس موی شما؟

 • موهای لخت
 • موهای مواج
 • موهای فر (درشت و طبیعی)
 • موهای فر ریز (آفریقایی و سیم تلفنی)

نوع مو در انتخاب روتین مو مناسب نقش دارد

هر یک از موارد ذکر شده بالا در تنظیم برنامه روتین مو اهمیت دارند.

برای مثال، موهای صاف و لخت معمولا سریع‌تر از موهای مجعد و فر “چرب” به نظر می‌رسند. نکته‌ی قابل توجه دیگر، بافت نازک، معمولی یا ضخیم موها است که نشان می‌دهد به چه مراقبت‌هایی نیاز داریم. موهای سفید شده یا رنگ‌شده هم نیاز به توصیه‌های خاص خود، مانند دریافت مواد مغذی از طریق نرم کننده یا ماسک مو دارند.

مساله‌ی دیگری که در روتین موی سر باید در نظر بگیرید، این است که می‌خواهید موهای خود را به چه طریقی حالت دهید. آیا دوست دارید موهایتان را صاف کنید؟ یا فر؟ و یا اینکه به حالت طبیعی خود رها کنید؟

آیا نگرانی خاصی در رابطه با موهایتان دارید؟ برای مثال از وز شدن موها، پوسته پوسته شدن سر یا رشته‌های خشک و آسیب دیده مو خسته شده و به دنبال راهی برای برطرف کردن آن‌ها هستید؟

چرا فروشگاه سوراو در ارائه روتین مو موفق است؟

فروشگاه سوراو جزء محدود فروشگاه هایی بود که آموزش روتین مناسب مو را به صورت صحیح اجرا کرده است و مشتریان می‌توانند به صورت آنلاین و رایگان از بهترین کارشناسان مو به صورت مستقیم کمک بگیرند تا متناسب با سن شخص، نوع و مشکل مو، طلایی‌ترین انتخاب را برای انتخاب روتین به شما ارائه دهند. فروشگاه سوراو با داشتن محصولات اصل روتین مو و شناخت دقیق و علمی مواد سازنده محصولات به قدری در مشاوره تخصصی موفق عمل کند که بسیاری از پزشکان، متخصصین، سلبریتی‌ها و بلاگرهای معروف ایران از مشاوره‌های تخصصی سوراو استفاده می‌کنند.

همچنین سایت سوراو کامل‌ترین مجموعه محصولات اورجینال مو را که مستقیما از اروپا و کانادا وارد می‌شود را در اختیار دارد و محصولات برندهای تحت لیسانس نظیر دبی و ترکیه را به هیچ وجه عرضه نمی‌کند و می‌توان گفت فروشگاه سوراو کامل‌ترین منبع محصولات مو در ایران به حساب می آید.

سخن پایانی

با مطالعه این مطلب از مجله سوراو، به خوبی با روتین مو و ترتیب صحیح و اصولی محصولات مو آشنا شده‌اید. اگر می‌خواهید بهترین روتین مو را با توجه به مواد گفته شده در این مطلب داشته باشید، می‌توانید از مشاوران و کارشناسان سوراو، راهنمایی بگیرید. همچنین پس از دریافت مشاوره در صورت تمایل، می‌توانید محصولات مورد نیاز خود را در از فروشگاه سوراو، مرکز محصولات اورجینال، با قیمتی مناسب خریداری نمایید.

کارشناسان، سوراو همه روزه پاسخگو شما هستند، در نتیجه اگر سوالی دارید در کامنت ثبت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.