SiteLogo

مزایای استفاده از کرم های حاوی رتینول رو می‌شناسی؟(✅تایید شده توسط مائده فتاحی کارشناس سوراو)
مزایای استفاده از کرم های حاوی رتینول رو می‌شناسی؟

کرم های پوستی حاوی رتینول، یکی از محبوب‌ترین محصولات پوستی هستند زیرا مزایای بسیاری برای پوست دارند و می‌توانند مشکلات پوستی بسیاری را بر طرف سازند. مهم‌ترین مزایای استفاده از کرم های حاوی رتینول، عبارتند از:

 • کنترل روند پیری پوست
 • رفع جوش و آکنه
 • بهبود کلی بافت پوست
 • رفع لک‌های پوستی
 • برطرف کننده تیرگی پوست
 • و…

در ادامه شما را به طور مفصل با مزایای استفاده از کرم‌های پوستی حاوی رتینول آشنا خواهیم کرد.

کرم های پوستی حاوی رتینول

رتینول چیست و چگونه بر روی پوست تاثیر می‌گذارد؟

رتینول، شکلی از ویتامین A است که به واسطه تاثیراتی که بر روی پوست دارد، در اغلب محصولات پوستی استفاده می‌شود.

به طور کلی، رتینول یک ماده قدرتمند است که با افزایش تولید سلول‌های پوستی جدید، تقویت بافت پوست، افزایش تولید کلاژن و الاستین، افزایش استحکام پوست، بهبود فرآیند ترمیم سلول‌های پوستی، تنظیم چربی پوست و… باعث ایجاد پوستی سالم‌تر، جوان‌تر و شاداب‌تر می‌شود.

مزایای استفاده از کرم های پوستی حاوی رتینول

کرم های پوستی حاوی رتینول می‌توانند با توجه به ترکیباتی که دارند، مزایای بسیاری برای پوست داشته باشند. اما به طور کلی، مهم‌ترین مزایای استفاده از این نوع کرم‌های پوستی، عبارتند از:

 • بهبود بافت و ساختار پوست

استفاده از کرم‌های پوستی حاوی رتینول می‌تواند باعث بهبود و تقویت بافت پوست شود. رتینول از طریق افزایش تولید کلاژن و الاستین، به سفتی و انعطاف پذیری بیشتر پوست کمک می‌کند. این ماده باعث تحریک سلول‌های پوستی می‌شود و باعث تسریع فرآیند بازسازی و تجدید سلولی پوست می‌گردد. به این ترتیب، برای شما پوستی با بافت شفاف، صاف و جوان به وجود می‌آید.

 • کنترل جوش و آکنه

یکی از مزایای قابل توجه رتینول، قابلیت کنترل آکنه و جلوگیری از ایجاد جوش‌های پوستی است. در واقع این ترکیب را می‌توان به عنوان یک آنتی‌ آکنه طبیعی استفاده کرد. چرا که رتینول با تمیز کردن منافذ پوستی و تنظیم چربی پوست، موجب کاهش آکنه‌ها و جوش‌ها می‌شود و از ایجاد آکنه‌ها و جوش‌های جدید جلوگیری می‌کند.

 • کاهش لک‌های پوستی و رفع آسیب‌های پوستی دیگر

استفاده منظم از کرم های حاوی رتینول می‌تواند به کاهش لک‌های پوستی مرتبط با آفتاب کمک کند. این ترکیب به دلیل ویژگی‌های ضد‌التهابی و آنتی‌اکسیدانی، فرآیند ترمیم آسیب‌های پوستی ناشی از تابش‌های مضر آفتاب را تسریع می‌دهد و از ایجاد لک‌های جدید جلوگیری می‌کند.

 • افزایش جذب مواد مغذی و بهبود نفوذ پذیری پوست

یکی دیگر از مزایای استفاده از رتینول، افزایش نفوذ پذیری مواد مغذی به پوسن می‌باشد. این ویژگی باعث می‌شود که پوست بیشترین استفاده را از ویتامین‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و دیگر مواد مغذی ببرد و باعث بهبود کلی سلامت و زیبایی پوست می‌گردد.

مزایای استفاده از کرم های پوستی حاوی رتینول

چطور از استفاده کرم های پوستی حاوی رتینول بهترین نتیجه را به دست آوریم؟

برای به دست آوردن بهترین نتیجه از استفاده از کرم‌های پوستی حاوی رتینول، لازم است به موارد زیر توجه کنید:

 • محصولات حاوی رتینول در بازار با غلظت‌ها و فرمولاسیون‌های مختلفی عرضه می‌شوند. انتخاب محصول با غلظت مناسب برای نوع پوست خود و هدف موردنظرتان مهم است. برای اینکه کرم حاوی رتینول مناسب خود را پیدا کنید، خوب است با متخصص پوست خود مشورت کنید یا از کارشناسان سوراو، مشاوره بگیرید.
 • استفاده منظم و مداوم از کرم‌های حاوی رتینول اهمیت زیادی دارد. این کار می‌تواند منجر به نتایج بهتر و ماندگارتر شود.
 • برخی از محصولات حاوی رتینول بهتر است در شب استفاده شوند. از این رو قبل از شروع مصرف محصول مد نظر، خوب است توضیحات درج شده روی بسته بندی آن را به دقت مطالعه کنید.
 • استفاده از مرطوب کننده و کرم ضد آفتابی با میزان SPF مناسب، می‌تواند میزان اثرگذاری کرم های پوستی حاوی رتینول را افزایش دهد.

سخن پایانی

در بازار امروز که برندهای گوناگونی اقدام به تولید کرم های پوستی حاوی رتینول کرده‌اند، مهم است به سراغ استفاده از کرم های پوستی بروید که توسط برندهای معتبر تولید شده‌اند و از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشند. برای همین ما در فروشگاه سوراو بستری را فراهم کرده‌ایم که شما می‌توانید طیف گسترده‌ای از کرم های پوستی حاوی این ماده را با یکدیگر مقایسه کنید و با توجه به نوع پوستتان و نیازهایش، بهترین آن‌ها را برای خود انتخاب نمایید.

برای مشاهده کرم های پوستی حاوی رتینول در فروشگاه سوراو، کافی است به صفحه کرم های پوستی، مراجعه فرمایید.