متن راهنمای خود را در اینجا اضافه کنید

تخفیف ویژه | محصولات اورجینال خارجی

بادی شاپ چیست؟ (The Body Shop) برندی گیاهی با رایحه طبیعت

برند بادی شاپ

برند بادی شاپ یکی از معروف ترین برند ها در زمینه ی تولید محصولات آرایشی بهداشتی و مراقبتی است. این برند در کشور ما نیز مخاطبان خود را دارد و افراد زیادی متقاضی واردات و خرید محصولات با کیفیت آن هستند. جالب است بدانید این برند انگلیسی در جایگاه جهانی خود علاوه بر تولید لوازم آرایشی و بهداشتی، فعالیت های اجتماعی پر رنگی نیز بر عهده گرفته است.در ادامه ی این متن، برند بادی شاپ «The Body Shop» را به شما معرفی می کنیم و شرحی از فعالیت ها و محصولات تولید شده در این شرکت را برایتان ارائه خواهیم داد.

 

 

محصولات برند بادی شاپ

مشاهده محصولات برند بادی شاپ (روی تصویر کلیک کنید)

 

 

 

شروع به کار در برند بادی شاپ

این شرکت در سال 1976 میلادی توسط فردی به نام آنیتا رادیک (Anita Roddick) در برایتون در کشور انگلستان تاسیس شد. در ابتدا محور فعالیت این مرکز، بر ساخت محصولات آرایشی و زیبایی، محصولات مراقبت از پوست و عطرها بوده است، اما امروزه طیف گسترده ای از خدمات مربوط را شامل می شود.

برند بادی شاپ در طول فعالیت خود در زمینه ی تولیدات آرایشی و بهداشتی، با شعار «غنی کردن و نه نابود کردن» هم چنان به سمت موفقیت پیش رفته است. چنانچه از مستندات به دست آمده، در سال های اخیر دارای حدود 3000 شعبه در 66 کشور جهان است!

برخی محبوبیت این برند در نزد طرفداران خود در سرتاسر جهان را به سبب بکارگیری مواد گیاهی و رایحه های طبیعت می دانند. عده ی دیگری نیز دلیل استقبال مردم از تولیدات این کمپانی را علاوه بر کیفیت مطلوب محصولات، وابسته به فعالیت های اجتماعی موثر و مبارزه با آزمایش محصولات شرکت های مشابه بر روی حیوانات دانسته اند.

 

بهرحال، بادی شاپ از موفق های امروزی در زمینه ی مربوط به کار خود است و بالغ بر 1000 محصول متفاوت با کیفیت بالا تولید و روانه ی بازارهای جهانی می کند. دفتر مرکزی بادی شاپ واقع در شهر لیتل همپتون انگلستان بوده و سهام این شرکت عظیم در بازار بورس لندن معامله می شود.

 

بررسی محصولات برند The Body Shop

محصولات مارک بادی شاپ قبل از اینکه در اختیار مصرف کننده قرار بگیرند، باید از فیلتر ها و آزمایشات متعددی عبور کرده و صحت و سلامت عملکرد آن ها بررسی شود. نکته قابل توجه این است که این شرکت هرگز از حیوانات برای آزمودن محصولات خود استفاده نمی کند و از این بابت اطمینان کافی داشته باشید.

 

اما سه روش کلی برای غربال و آزمودن مواد تولید شده در این شرکت ها وجود دارد

1- تجزیه و تحلیل با استفاده از پردازش های رایانه ای و داده های موجود

2-امتحان محصولات بر روی بافت ها و سلول های پوست انسان که در آزمایشگاه تولید شده اند.

3- آزمایشان کنترلی برای حصول اطمینان نیز از ایمنی و کارآمد بودن محصول،  بر روی افراد داوطلب انجام می شود.

کلیه ی شرکت های تولید کننده ی محصولات آرایشی و بهداشتی قادر هستند از این روش های بدون خشونت برای تست فراورده های خود استفاده کنند و آن ها را جایگزین روش های خشونت بار استفاده از حیوانات کنند.

 

 

فعالیت های اجتماعی The Body Shop

بادی شاپ علاوه بر تولید محصولات مختلفی که در زمینه ی زیبایی و مراقبتی به کار می روند، به فعالیت های اجتماعی سودمندی نیز پرداخته است که ذکر آن ها خالی از لطف نیست. در ادامه به چند نمونه از مهم ترین آن ها را مختصرا شاره می کنیم.

 

برای همیشه ضد آزمایش بر روی حیوانات

در شرایطی که بیشتر از 80 درصد کشورها در سراسر جهان، قانونی مبنی بر منع آزمایش محصولات آرایشی بر روی حیوانات ندارند، بادی شاپ دست به کار می شود تا خود این قانون را مطرح کند.بادی شاپ به عنوان اولین شرکت جهانی دغدغه مند، در این راستا به تشکیل یک کمپین با هدف پایان دادن به آزمایشات بر روی حیوانات پرداخته و موفق به جمع آوری 8 میلیون امضا از سمت مردم می شود!

این جمعیت 8 میلیونی که بادی شاپ را حمایت کردند، از جمله دوستداران و طرفداران حمایت از حقوق حیوانات، صدای خود را به واسطه ی طوماری که به سازمان ملل تحویل داده شد، به گوش آن ها و سایر مردم جهان رساندند. مردم، خواستار طرح یک توافق نامه ی بین المللی در رابطه با این موضوع، و تصویب و اجرای قوانین منع کننده ی مربوط به آن بودند.

 

بادی شاپ

 

این تلاش ها به خوبی موثر واقع می شود و در نهایت شاهد این هستیم که آزمایشات محصولات زیبایی و بهداشتی بیش از 5 سال است که در اتحادیه ی اروپا ممنوع شده است. هم چنین طومار قبل از سال 2019 به سازمان ملل تحویل شده و تلاش ها برای اتخاذ یک تصمیم جامع بین المللی ادامه می یابند. امروزه در برخی از کشورها مانند برزیل، کانادا و استرالیا این مسائل را درون خود حل کرده و به این حرکت غیر اخلاقی خاتمه داده اند.

همین حالا خرید کنید: لیست محصولات برند بادی شاپ

هم چنین در بسیاری از نقاط، واردات و فروش محصولات آرایشی و بهداشتی که بر روی حیوانات تست شده، ممنوع است.

 

کمک به حفاظت و دوباره وحشی کردن طبیعت

یکی از اقدامات جالب توجه بادی شاپ در این زمینه، کمک به حفاظت و برگرداندن قسمت های دستکاری شده ی طبیعت به مناطق جنگلی پیشین است. بدین منظور، با ماموریتی تحت عنوان «BIO-BRIDGES»، برای احیای دوباره ی بیش از 107 میلیون قطعه ی آزاد جنگلی در سراسر جهان وارد عمل می شود.

BIO-BRIDGES یا پل زیستی در واقع به مفهوم راهرو های حیات وحش است که در مناطق زیادی از کره ی زمین دچار اختلال شده یا از بین رفته است. این پل ها اکوسیستم های طبیعی را به هم وصل می کند و به واسطه ی این اتصال، از انقراض بسیاری از گونه های در معرض خطر جلوگیری می شود.  گونه های جانوری از این طریق به هم متصل شده و جفت گیری آن ها منجر به نجات نسلشان می شود.

در نتیجه با هربار خرید ما از محصولات تولید شده در این کمپانی، قسمتی از سود فروش عاید چنین فعالیت مفید محیط زیستی خواهد شد و به این وسیله ما نیز در احیای دوباره ی اکوسیستم های طبیعی از دست رفته مشارکت کرده ایم. از نمونه های این پل های می توان طبیعت کشورهای ویتنام، هند، اکوادور و رواندا را نام برد

The Body Shop در این مورد مدعی است که با سود حاصل از خرید محصولات این شرکت در حوالی کریسمس، یعنی ماه نوامبر و دسامبر، برای محافظت و احیای مساحتی بالغ بر 107 میلیون فوت مربع از زیستگاه های در خطر جهان به کار گرفته شد.

 

تعهد بادی شاپ برای توانگر کردن مردم

این شرکت با حمایت از کارمندان خود و اقشار آسیب پذیر در سر تا سر جهان، به گفته ی خود طالب غنی کردن مردم است. بادی شاپ می گوید:« ما تنوع در محصولات را جشن می گیریم و کلیشه های زیبایی را کنارمی گذاریم، هم چنین با پرداخت قیمت های عادلانه به شرکای تجاری، به غنی سازی آن ها کمک می کنیم».

به بیان دیگر کمپانی بادی شاپ، با تجارتی منصفانه با کشاورزان که تامین کننده ی اصلی محصولات گیاهی هستند، از آن ها حمایت می کند. هم چنین با ایجاد دسترسی به اشتغال برای حدود چهل هزار نفر از اقشار اسیب پذیر جامعه، به آن ها یاری می رساند.

این برند جهانی با راه اندازی تجارت جهانی در سال 1987، امروزه در 23 کشور جهان شرکای بازرگانی دارد.به علاوه با حمایت از مهارت های سنتی صنعتگران محلی و مواد مورد نیازی که توسط تعاونی های کشاورزی کوچک جمع آوری و تولید شده اند، به طور منصفانه تجارت می کند تا به نفع جوامع محلی باشد.

 

کیفیت محصولات The Body Shop

1- محصولات گیاهی برند بادی شاپ

برخی فراورده های زیبایی و بهداشتی که در این برند تولید می شوند، گیاهی بوده و فاقل هرگونه مواد بدست آمده از حیوانات هستند. برخی دیگر از این مواد با اینکه منشا حیوانی دارند، اما برای بهره بردن از آن ها نیازی به ذبح و قربانی کردن حیوانات بی گناه نخواهد بود، مانند عسل، موم زنبور عسل و لانولین. لانولین به ماده ی موجود در روغن استخراج شده از پشم گوسفند گفته می شود.

 

The Body Shop The Body Shop

البته بعضی محصولات نیز آشکارا حاوی موادی هستند که به طور مستقیم از حیوانات بدست می آیند که به عنوان یک نمونه از آن، به ambrettolide که از حشرات به دست می آید اشاره می کنیم.

 

2- سلامت محصولات

استفاده از گیاهان و میوه های مختلف در ساخت محصولات کاملا گیاهی و یا غیر گیاهی، خود سبب بهره مندی از خواص متعدد آن مواد برای سلامتی شما می شود. هم چنین اطمینان حاصل کنید که 70٪ از بسته بندی محصولات ما حاوی سوخت های فسیلی نیستند.

در کنار این ها لازم به ذکر است که اگر در باره ی محصولی، گیاهی بودن آن ذکر شده است می توانید اطمینان داشته باشید که آن فراورده به میزان 100 درصد گیاهی است. این محصولات در زمینه ی مراقبت از پوست نیز بسیار موثر عمل می کنند، زیرا حاصل تجارب و تحقیقات مفصل بر روی نمونه های آزمایشگاهی و غیر حیوانی هستند.

 

محصولات تولید شده در کمپانی The Body Shop

محصولات شرکت بادی شاپ را در چند گروه کلی می توان دسته بندی کرد:

 

 

  • محصولات مراقبت از پوست: شامل پاک کننده ها و تونرها، مرطوب کننده ها، کرم های شب و روز، کرم های دور چشم، محصولات گیاهی، بالم لب، ماسک صورت، محصولات مراقبتی ویژه ی مردانه، اکسسوری ها و ابزار ها.
  • محصولات مناسب بدن: مانند مرطوب کننده ها، اسکراب ها، شوینده ها و صابون ها، انواع روغن ها، کره ی بدن، محصولات ویژه ی مردانه، محصولات مراقبت از دست و پا و وسایل شوینده.
  • عطر ها: انواع ادوپرفیوم و ادوتویلت، عطرهای مخصوص آقایان و خانم ها.
  • محصولات آرایشی برای صورت، لب، ناخن، چشم و …: مثل کانسیلر، BB کرم و CC کرم، هایلایتر، برنزه کننده ها، بالم و رژ لب، خط چشم، ریمل، سایه ی چشم، پاک کننده ی آرایش و … .
  • محصولات مراقبت از مو: هم چون شامپو، نرم کننده، ترمیم کننده و … برای آقایان و خانم ها.
  • مجموعه های مختلف از محصولاتی که حاوی عصاره ی میواه ها و گیاهان هستند، مانند آلوئه ورا، نارگیل، زیتون، انبه و… .

 

این مقاله توسط تیم سوراو به صورت اختصاصی تهیه شده است لذا کپی یا استفاده از آن با ذکر منبع بلامنع است.

 

 

محصولات برند بادی شاپ

مشاهده محصولات برند بادی شاپ (روی تصویر کلیک کنید)

 

 

 

سوال یا پیشنهادی دارید در کامنت بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب بر اساس دسته بندی ها

از طریق ذیل می توانید براساس دسته بندی ها مطالب را مشاهده کنید.

مقالات مرتبط

در ذیل لیست مقالات مرتبط را مشاهده می کنید.

سوالات متداول

برند بادی شاپ چه نوع محصولاتی تولید می‌کند؟
چرا محصولات پوستی بادی شاپ طرفدار بسیاری دارد؟