بهترین شامپوها برای رفع کامل خشکی مو باید استفاده کرد؟
بهترین شامپوها برای رفع کامل خشکی مو باید استفاده کرد؟

خشکی و بدفرمی مو کابوسی برای بسیاری از افراد جامعه و به خصوص کشور ما با آب و هوای خشک است. خشکی مو ناشی از کم آبی موهاست که به مرور باعث شکننده شدن تارهای مو، وز شدن و بدحالتی مو می‌شود. در حالی که موها برای داشتن ظاهری زیبا و سالم نیازمند مقدار کافی آب و چربی هستند تا گرفتار خشکی و دهیدراته شدن نشوند. کمپانی‌های بزرگی در دنیا اقدام به تولید شامپوها بهبود موهای خشک کرده‌اند که برخی از آن‌ها بسیار موفق هم بوده‌اند. در این مطلب ما بهترین شامپو رفع خشکی مو موجود در بازار برای این نوع مو را معرفی می‌کنیم.

بهترین شامپوها برای رفع کامل خشکی مو باید استفاده کرد؟

 

علت خشکی و بد حالتی موها چیست؟

ساختار طبیعی موی سالم از لایه‌های مختلفی تشکیل شده که چربی طبیعی مو بیرونی‌ترین لایه‌ی سازنده هر فیبر مو است. این لایه باعث می‌شود رطوبت درونی مو از دست نرود و موها درخشنده و شاداب به نظر برسند. مشکل موهای خشک، از دست دادن چربی طبیعی مو است که باعث خروج آب از ساختار مو و دهیدراته و شکنندگی آن می‌شود. بنابراین موهای خشک عموما حالتی کدر، زبر و وز دارند.

موهای خشک می‌تواند عامل ژنتیکی و ارثی داشته باشد یا بر اثر آسیب دیدن مو، شستشوی بیش از حد، استفاده از شامپوهای خشن و همچنین تغذیه نامناسب بوجود بیاید. به طور خلاصه عوامل زیر باعث خشکی و آسیب دیدن موها در طول زندگی هر فرد می‌شوند:

  • عدم تغذیه آب و چربی مفید کافی در رژیم غذایی
  • استفاده بیش از حد از رنگ موهای شیمیایی، دکلره و…
  • مصرف زیاد و مداوم وسایلی مانند سشوار و اتومو که حرارت بالایی به مو وارد می‌کنند.
  • مصرف شامپوها و شوینده‌های خشن که دارای مقادیر بالایی از الکل، سیلیکون و سولفات‌ها (مثل SLS) بوده و باعث خشکی بیشتر موها می‌شوند.

برای استفاده از شامپو برای درمان خشکی مو حتی اگر بهترین شامپوهای مخصوص موهای خشک را داشته باشید، باید به برخی نکات مهم توجه کنید. از جمله اینکه برای شستشوی موهای خشک یا جلوگیری از خشکی موها هرگز از آب داغ استفاده نکنید. زیرا حرارت بیش از حد، به مو آسیب رسانده و آن را خشک‌تر می‌کند. همچنین برای خشک کردن موهایتان پس از استحمام، از فشار حوله بر روی آن‌ها یا سشوار با باد بسیار گرم استفاده نکنید و اجازه دهید موها به آرامی و بطور طبیعی خشک شوند. در کنار تمامی این موارد، مقدار کافی آب و چربی‌های مفید را در طول روز مصرف کنید تا تاثیر درمانی شامپوها بیشتر شود.

 

 

علت خشکی و بد حالتی موها چیست؟

شامپوهای مخصوص موی خشک باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

برای شستشوی موهای خشک باید حتما از شامپوهای مناسب این موها استفاده کنید تا از آسیب دیدن و خشکی بیشتر این موها پیشگیری کرده و حتی به درمان کم آبی آنها کمک کنید.

شامپوهایی که برای متعادل سازی و درمان موهای خشک تولید می‌شوند، باید برخی خصوصیات مهم را داشته باشند تا بتوانند ادعای خود را عملی‌کنند. یکی از این ویژگی‌ها، نداشتن سورفاکتانت‌های سولفات‌دار مانند سدیم لوریل سولفات یا سدیم لورت سولفات است. این مواد شوینده‌هایی قوی‌ هستند که موهای خشک را بیش از هر نوع موی دیگر تحریک کرده و تمامی چربی مو را از آن می‌گیرند.

این مواد عموما باعث تولید کف زیاد می‌شوند که در استفاده از بسیاری از شامپوهای موجود در بازار می‌بینیم. بنابراین در استفاده از یک شامپوی مخصوص برای موهای خشک، نباید شاهد کف زیاد باشیم و باید حتما بر روی آن عبارت بدون SLS یا بدون سولفات وجود داشته باشد.

همچنین، شامپوی مناسب برای این نوع مو نباید حاوی سیلیکون و الکل باشد. چرا که سیلیکون با قرارگیری بر روی رشته‌های مو باعث نرسیدن اکسیژن و رطوبت کافی به موها می‌شود. برخی از الکل‌ها هم رطوبت موجود در تارهای مو را از بین برده و باعث خشکی بیشتر موها می‌شوند.

از طرفی یک شامپوی موثر برای درمان موهای خشک، باید قدرت ترمیم ساختار مو و آبرسانی عمیق آن‌ را داشته باشد. بنابراین از مواد آبرسان مانند عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌های اساسی مو بخصوص ویتامین‌های A، B، D و E  در ترکیب این محصولات استفاده می‌شود تا یک لایه از چربی‌های مفید و ضروری بر روی موها ایجاد شود. برخی از این شامپوها حاوی روغن زیتون، روغن نارگیل یا آرگان هستند.

بهترین شامپوها برای درمان موهای خشک کدامند؟

شامپوهایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، از بهترین محصولات رفع خشکی مو در جهان هستند که موهای خشک شما را از وز شدن، موخوره، شکنندگی و بدحالتی نجات می‌دهند.

۱- شامپو کراستاس اصل Kerastase Nutritive

شامپو کراستاس اصل Kerastase Nutritive اختصاصا برای موهای خشک تا بسیار خشک طراحی شده که عموما آسیب دیده، کدر، بد حالت و مجعد هستند. ترکیب این محصول سرشار از مواد مغذی و ترمیم کننده برای تقویت و آبرسانی موهای خشک است. یکی از ترکیبات مهم بکار رفته در آن نوعی لیپید به نام سرامید است که به طور طبیعی با ایجاد لایه‌ای بر روی فیبرهای مو، به حفظ رطوبت درون آن‌ها و جلوگیری از خشکی کمک می‌کند. کراستاس Kerastase  با تامین سرامید مورد نیاز موهای خشک شما، آن‌ها را حجیم و ضخیم‌تر نیز خواهد کرد.

شستشوی منظم مو با این شامپوی فوق العاده مغذی کراستاس ضمن التیام و متعادل سازی موهای خشک، آن‌ها را صاف، نرم و درخشنده می‌کند. نکته قابل توجه دیگر آنکه این محصول بر روی حیوانات آزمایش نمی‌شود و جزو تولیدات بهداشتی Cruelty-free به شمار می‌آید.

شامپو مغذی و ترمیم کننده قوی موهای بسیار خشک و آسیب دیده کراستاس

۲- شامپو آبرسان و تقویتی موهای خشک و آسیب دیده اصل تیوتیما

اصلی‌ترین نیاز موهای خشک، آبرسانی توسط محصولی است که ضمن تزریق آب به موها، با لایه‌ای محافظ برای جلوگیری از تبخیر آب، آن‌ها را ترمیم کند. تئوتما در این محصول همین کار را کرده و اختصاصا موهای خشک و آسیب دیده را تغذیه و رطوبت رسانی می‌کند. با استفاده از این شامپو نگرانی خود در رابطه با آسیب‌های وارده به موهای خشک از جمله دو شاخه شدن، مجعد شدن و شکنندگی را برطرف کنید.

این محصول تئوتما قدرت بالایی در آبرسانی مو دارد که ناشی از مواد طبیعی موجود در فرمول آن از جمله عصاره آفتابگردان و پروتئین سویا است. بنابراین از آسیب دیدن موهای خشک در حین شستشو و شانه زدن جلوگیری شده و دچار موخوره و حالت وز نخواهند شد. با مصرف مداوم شامپو آبرسان و تقویتی موهای خشک از برند تئوتما، به موهای خشک و کدر خود اجازه دهید تا درخشش طبیعی و ظاهر ابریشمی را تجربه کنند.

عصاره بنفشه و گلیسیرین از دیگر مواد مورد استفاده در این شامپو هستند که پوست خشک سر را آرام و نرم می‌کنند. در این محصول از سولفات و پارابن استفاده نشده است.

 

شامپو آبرسان و تقویتی موهای خشک و آسیب دیده تئوتما

۳- شامپو ترمیم کننده قوی تیوتیما اصل برای کراتینه موهای خشک و آسیب دیده

محصول قبلی که از برند تئوتما معرفی کردیم، برای آبرسانی و این محصول اختصاصا برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده به وسیله کراتین ساخته شده است. بازسازی و کراتینه کردن این موها به بهبود ظاهر خشک و خشنشان کمک زیادی کرده و به موهای ضعیف یک ساختار طبیعی می‌دهد.

بنابراین برای اصلاح موهای مجعد و وز یا موهای نازک خشکی که مستعد ابتلا به موخوره هستند، از شامپو ترمیم کننده قوی تئوتما استفاده کنید. پروتئین کراتین موجود در این محصول، یک شبکه منسجم پروتئینی در طول تارهای خشک و آسیب دیده ایجاد می‌کند تا به آن‌ها استحکام و انعطاف‌پذیری لازم را بدهد. چراکه موهای خشک بیش از هر نوع موی دیگر از ناحیه ساقه خرد و شکسته می‌شوند.

این شامپو با دارا بودن عصاره گردوی سبز، کراتین طبیعی، روغن دانه گل ساعتی و ویتامین‌های B و C قادر است به موها حجم داده و ساختارشان را صاف و طبیعی کند. نکته مهم این که بعنوان شامپوی مناسب برای موی خشک، فاقد سولفات و پارابن است.

 

شامپو ترمیم کننده قوی تئوتما برای کراتینه موهای خشک و آسیب دیده

۴- شامپو شیر نارگیل او جی ایکس

این محصول از برند محبوب OGX، گزینه‌ی خوبی برای آبرسانی موهایی است که به خاطر مواد شیمیایی موجود در رنگ‌ها یا حرارت دستگاه‌ها خشک و حساس شده‌اند. در ترکیب این شامپو از شیر نارگیل، روغن نارگیل و پروتئین‌های سفیده تخم مرغ استفاده شده که قدرت فوق العاده بالایی در آبرسانی و تغذیه موهای خشک دارند.

شامپو شیرنارگیل او جی ایکس همواره یکی از اولویت‌های افراد برای رفع خشکی کامل موها بوده است. هیدراته کردن موهای خشک به انعطاف پذیری، شادابی و حالت پذیری این موها کمک زیادی می‌کند. در محصول حاضر از ویتامین B و پتاسیم هم برای تغذیه‌ی ریشه موها استفاده شده تا موها ترمیم شده و ظاهر سالم و طبیعی پیدا کنند.

این محصول بدون سولفات و پارابن است و موهای خشک را تحریک نخواهد کرد.

 

شامپو او جی ایکس OGX اصل شیر نارگیل | مغذی و نرم کننده فوق العاده مو

۵- شامپو اولون ارگانیک با عصاره افرا و ماگنولیا هیدراته کننده (آبرسانی عمیق)

موهای خشک و بسیار خشک با یک آبرسانی عمیق سرحال آمده و شادابی دلخواه را پیدا می‌کنند. شامپو اولون ارگانیک شامپویی با استفاده از عصاره‌های گیاهی آبرسان ایجاد کرده که انتخاب ایده‌آلی برای موهای خشک و کم آب است. عصاره افرا، ماگنولیا، نارگیل و روغن جوجوبا مواد موثره‌ای هستند که رطوبت را به داخلی‌ترین لایه‌های سازنده مو می‌رسانند.

از طرفی ترکیبات گیاهی بکاربرده شده در این محصول، بدون اینکه تارهای مو را سنگین کند، آن‌ها را با لایه‌ای از مواد مرطوب کننده می‌پوشاند تا رطوبت دریافتی از مو خارج نشود. فرمولاسیون این شامپوی وگان با منگنز، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و ویتامین B2 غنی شده که موهای خشک و آسیب دیده را به خوبی احیا می‌کند. در این شامپو سولفات، پارابن و فتالات وجود ندارد تا محصولی کاملا مطمئن و موثر برای رفع کامل خشکی مو باشد.

 

شامپو هیدراته کننده (آبرسانی عمیق) عصاره افرا و ماگنولیا 325 میلی لیتر

۶- شامپو اولون ارگانیک عصاره نارگیل و آبرسان قوی مو

یکی دیگر از پیشنهادهای عالی برای درمان موهای خشک، شامپو اولون ارگانیک عصاره نارگیل و آبرسان قوی مو است. قدرت بالای عصاره نارگیل، آلوئه ورا و ویتامین E برای آبرسانی و ترمیم موهای خشک، غیر قابل انکار است و این شامپوی گیاهی از این ترکیبات غنی شده است. به علاوه، عصاره گیاه بابونه و پروتئین‌های دانه کینوا، این نوع مو را تقویت و ترمیم می‌کنند.

مصرف کنندگان مداوم این شامپو معتقدند که معجزه‌ای نجات دهنده برای آبرسانی موهای دهیدراته خود یافته‌اند. این محصول فاقد سولفات، فتالات و پارابن و کاملا گیاهی است تا بدون هیچ نگرانی و ریسکی مناسب شستشوی موهای خشک شما باشد.

 

شامپو مرطوب کننده نارگیل اولون ارگانیک 325 میلی لیتری

۷- شامپو روغن آرگان و کاملیا مغذی و ترمیمی قوی گارنیر

در این محصول، روغن کاملیا و روغن آرگان به کار برده شده که سرشار از اسیدهای چرب مفید از جمله امگا ۳، ۶، ۹ و ویتامین E و انواع آنتی اکسیدان‌ها هستند. این مواد دو وظیفه مهم آبرسانی موهای خشک و ایجاد لایه‌ای از چربی‌های مفید بر روی تارهای مو (برای جلوگیری از تبخیر آب) را انجام می‌دهند. با استفاده از این شامپو می‌توان با حالت خشک، کدر و ناصاف فیبرهای مو خداحافظی کرد و از نرمی و حالت‌پذیری آن‌ها لذت برد.

شستشوی منظم موهای خشک با شامپو روغن آرگان و کاملیا گارنیر، به رفع کامل خشکی موها و تقویت و درخشندگی کلی مو منجر می‌شود. در این محصول از پارابن و سیلیکون استفاده نشده که آن را برای موهای خشک و شکننده مناسب‌تر کرده است.

 

شامپو روغن آرگان و کاملیا مغذی و ترمیمی قوی گارنیر انگلیس

۸- شامپو عصاره چای سبز شاداب کننده و آبرسان گارنیر

در این شامپوی مفید از عصاره گیاهان سودمندی مثل چای سبز، اکالیپتوس، کتان، گزنه، لیمو و در نهایت آلوئه‌ورا استفاده شده است. این مواد موجب تقویت و رطوبت‌رسانی به موها و به ویژه موهای خشک می‌شوند تا کمبودهای موی خشک را برطرف کنند.

فرمول این شامپوی گارنیر به طوری تنظیم شده که مو را با ویتامین‌ها و عناصر مغذی فراوان تغذیه می‌کند تا تارهای مو از درون شاداب و تقویت شوند. در نتیجه با استفاده مکرر از این شامپو، موهای خشک خود را براق و خوش حالت می‌بینیم. در شامپو عصاره چای سبز گارنیر پارابن و سیلیکون وجود ندارد.

 

شامپو عصاره چای سبز شاداب کننده و آبرسان گارنیر انگلیس

 

۹- شامپو کراستاس بعد از استخر نرم کننده مغذی وآبرسان قوی مو Kerastase Soleil

اگر عموما بعد از رفتن به استخر از خشکی و حساسیت موهای خود رنج می‌برید، شامپو کراستاس بعد از استخر نرم کننده مغذی وآبرسان قوی مو Kerastase Soleil را به شما توصیه می‌کنیم. چون این شامپو در کنار تاثیر ویژه‌ای که در ترمیم فیبرهای مو دارد، آن‌ها را به شدت نرم و آبرسانی می‌کند. فرمول شامپو بعد از استخر کراستاس از مواد موثره‌ای مثل ویتامین E، بیوتین و آب نارگیل غنی شده است.

این محصول به پاک کردن کلر نشسته بر روی موهایتان کمک کرده و با این کار از خشکی و کدر شدن مو جلوگیری می‌کند. شامپوی حاضر برای موهای خشکی که گرفتار نازکی و شکنندگی شده‌اند، انتخاب خوبی است.

 

شامپو کراستاس بعد از استخر نرم کننده مغذی وآبرسان قوی مو

۱۰- شامپو تقویتی و ترمیمی روغن آرگان نچرال ورلد

مهم‌ترین ماده موثر برای درمان و رفع خشکی مو در شامپو تقویتی و ترمیمی روغن آرگان نچرال ورلد ، روغن آرگان است. این روغن بسیار مفید، می‌تواند موها را آبرسانی کرده و از آنها در برابر خشکی، آسیب و شکنندگی محافظت کند. به علاوه، استفاده مداوم از روغن آرگان باعث شفاف و درخشنده شدن موها می‌شود.

موهای خشک عموما در معرض ابتلا به موخوره هستند و این شامپو با داشتن روغن آرگان می‌تواند به خوبی از این مشکل جلوگیری کند. در ترکیب این شامپوی نچرال ورلد، پارابن، فتالات، فسفات و گلوتن (پروتئین گندم) وجود ندارد.

شامپو تقویتی و ترمیمی روغن آرگان نچرال ورلد

 

 

۱۱- شامپو روغن آرگان و شی باتر او جی ایکس

روغن آرگان و شی باتر دو ترکیب ایده‌آل برای آبرسانی و نرم کنندگی موها هستند. استفاده از این شامپو روغن آرگان و شی باتر او جی ایکس بر روی انواع مختلف مو کمک می‌کند تا خشکی موها و پوست سر را رفع کرده و موهایی نرم و خوش حالت داشته باشید. ویتامین A، E، F و اسیدهای چرب مفید از جمله اسید اولئیک و اسید لینولئیک در فرمول این شامپو به مرطوب کنندگی و تغذیه موها کمک زیادی می‌کنند.

این شامپوی OGX فاقد سولفات و پارابن است.

 

شامپو روغن آرگان و شی باتر او جی ایکس

۱۲- شامپو روغن ماکادمیا او جی ایکس

اگرچه شامپو روغن ماکادمیا او جی ایکس  را می‌توان برای انواع مختلف مو استفاده کرد، اما اختصاصا برای بهبود موهای خشک و دهیدراته طراحی شده است. چراکه قدرت خوبی در رطوبت رسانی و افزایش طراوات موها دارد. موهای خشک و آسیب دیده خود را با این محصول به خوبی تغذیه و جلوه‌ی کدر و بی روح آن را را با روغن ماکادمیا، عصاره نیشکر و گیاه بامبو شفاف و ابریشمی کنید.

این محصول عاری از سولفات و پارابن است که همین باعث شده یکی از بهترین پیشنهادها برای رفع خشکی کامل موهای شکننده و دهیدراته باشد.

 

شامپو او جی ایکس OGX روغن ماکادمیا | تقویتی و شفاف کننده موهای روشن