برند نوترژونا
معرفی برند آمریکایی نوتروژنا (نیتروژنا (نوتروژینا) – Neutrogena)

از روزی که توجه انسان به زیبایی خود برای وی دغدغه شده است، همواره به دنبال راه‌هایی برای زیباتر به نظر رسیدن بوده است. در این میان ساخت لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست چندان دور از انتظار به نظر نمی‌رسد. بنابراین با گذشت زمان بشر به فکر این افتاد که ساخت فراورده‌های آرایشی را وارد دنیای صنایع مکانیزه کرده و از این طریق بر پیشرفت و توسعه‌ی آن بیافزاید. تا جایی که امروزه انواع بسیاری از محصولات زیبایی و مراقبتی تحت نظر کمپانی‌های مختلف در سراسر دنیا تولید و عرضه می‌شود. اما برخی از این برندها می‌توانند در رقابت با دیگران موفق‌تر عمل کرده و در سراسر جهان با نامی اختصاصی برای برندشان مطرح شوند.

یکی از بزرگترین این تولید کنندگان، برند جهانی نوتروژنا (Neutrogena) است که طیف گسترده‌ای از محصولات را به بازار جهانی عرضه می‌کند.

در ادامه شما را با این برند آشنا می‌کنیم و به شرح محصولات آن می‌پردازیم.

 

مشاهده محصولات برند نیتروژنا (نوتروژینا) (نوتروژینا) – Neutrogena

 

 

تولد نوتروژنا (Neutrogena)

راه‌اندازی شرکت نوپای نوتروژنا را می‌توان به سال ۱۹۳۰ نسبت داد، زمانی که موسس آن که فردی به نام امانوئل استولاروف بود، به ایده‌ی اولیه‌ی چنین شرکتی پرداخت. در سال‌های آغازین فعالیت شرکت کوچکش، تهیه کننده‌ی سالن‌های زیبایی بوده که معمولا با جادوی صنعت فیلم نیز همراه بود. تا این که در دهه‌ی ۱۹۴۰، Neutrogena، شروع به تولید و عرضه‌ی لوازم آرایشی برای بازارهای کوچک محلی کرد.

 

برند محصولات نوتروژنا

اما شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چه چیزی باعث برگزیدن چنین نامی برای این شرکت شد، برای پاسخ باید گفت که همه چیز به سفر تجاری استولاروف به اروپا بر می‌گردد.

در این سفر، وی از شنیده‌هایی که خبر از یک صابون غیر معمول می‌داد، آگاه شد. این صابون توسط یک شیمی‌دان و سازنده‌ی لوازم آرایشی بهداشتی به نام دکتر ادموند فرومونت (Dr. Edmond Fromont)، در بلژیک تولید شده بود و فرمول انحصاری خاص خود را داشت. این صابون ملایم و شفاف، به راحتی از روی پوست شسته می‌شد و در انتها هیچ صابونی روی پوست باقی نمی‌ماند که این موضوع در زمان خود اهمیت ویژه‌ای پیدا کرد.

استولاروف متوجه شد حدود ۱۱ دقیقه پس از شست و شوی دست‌ها با این صابون، پوست pH طبیعی خود را باز می‌یابد. در مقایسه با زمانی که دست‌ها فقط با آب شسته شوند، فقط یک دقیقه بیشتر زمان لازم بود و این مساله در آن زمان ابتکار خارق العاده‌ای به شمار می‌آمد.

در نتیجه استولاروف، موسس برند نوتروژنا، با این دید که چنین صابون با کیفیتی بازار خوبی در ایالات متحده خواهد داشت، مقدمات واردات و توزیع محصول صابون را که با نام Neutrogena عرضه می‌شد ، به آمریکا ترتیب داد. در ایالات متحده نیز با تاکید بر ایجاد موقعیت‌های رشد و توسعه در آینده، به بیان خصوصیات منحصر به فرد صابون وارداتی پرداخت. در این راستا آن را به فروشگاه‌های بزرگ، کانال‌های عرضه کننده‌ی مختلف و بهترین داروخانه‌های ممکن معرفی کرد.

بنابراین در سال ۱۹۶۲، صابون Neutrogena آن قدر مشابه با تصویر کلی این شرکت در ذهن‌ها بود که به طور رسمی نام این شرکت به نوتروژنا تغییر یافت.

پیشرفت و توسعه‌ی برند نوتروژنا

در ادامه‌ی فعالیت شرکت تازه تاسیس، در سال ۱۹۶۷، فردی به نام لوید کوتزن (Lloyd Cotsen) که از اعضای همین موسسه بود، به ریاست شرکت منصوب شده و تصمیمات تاثیرگذاری اتخاذ کرد که آینده‌ی شرکت را به سمت پیشرفت سوق داد. یکی از این تصمیمات، تبلیغ و ترویج مزایای صابون‌های وارداتی به سمت حرفه‌ی پزشکی بود، که رابطه‌ی محکمی بین شرکت نوتروژنا و متخصصین پوست را باعث شد.

محصول هیدرو باست نوتروژنا

در نتیجه، یک پذیرش منحصر به فرد از سمت جامعه‌ی پزشکی به اوج‌گیری فعالیت‌های شرکت در زمینه‌ی بازاریابی و تلاش‌های تحقیقاتی برای تولید محصولات بهتر منجر شد. انتظارات از این برند بالا رفت و می‌بایست محصولاتی با کیفیت بالا، ملایم، و کاملا بی‌خطر با محوریت مراقبت از پوست تولید می‌کرد.

در آغاز دهه‌ی ۱۹۸۰، نوتروژنا وارد حوزه‌ی مراقبت از مو شده و بخش قابل توجهی از این بازار را در دست خود گرفت. اما شاید بتوان گفت این برند، احترام و اعتبار کنونی در عرصه‌ی جهانی را مدیون پیوستن به خانواده‌ی Johnson & Johnson است.

در هر صورت امروزه Neutrogena یک برند عظیم لوازم آرایشی، بهداشتی و مراقبتی در آمریکا است که محصولات خود را در لیست محصولات ترجیح داده توسط مصرف کنندگان گنجانده است. این کمپانی در سال‌های اخیر, علاوه بر کرم‌ها و لوسیون‌های مراقبت از پوست، انواع زیادی از فراورده‌های مراقبت از مو و محصولات آرایشی را نیز با کیفیت بالا تولید می‌کند.

در همین سال‌ها یک محصول متفاوت در دنیای زیبایی که عموما با نام میکرودرم‌های خانگی شناخته می‌شود، توسط این کمپانی ساخته و در بازار بسیاری از کشورها توزیع می‌شود. مجموع محصولات برند نوتروژنا حتی در کشورهای مختلف در سراسر دنیا، رضایت مشتریان زیادی را جلب کرده‌اند.

آزمایشات بر روی محصولات Neutrogena

نوتروژنا نیز مانند برندهای معروف و مشابه در زمینه‌ی لوازم آرایشی بهداشتی، آزمایشات متعلق به تولیدات خود را بر روی حیوانات انجام نمی‌دهد. این شرکت چنین ادعایی را به استثنای موارد نادری که دولت‌ها یا قوانین به چنین چیزی حکم می‌کنند، تضمین می‌کند.

در مقابل، آن‌ها مدعی هستند که برای سنجش کیفیت و ایمنی محصولاتشان، به طور مداوم به دنبال گزینه‌های مناسب برای جایگزینی آزمایش بر روی حیوانات هستند.

Neutrogena
Neutrogena

محصولات تولید شده در برند نوتروژنا

Neutrogena امروزه طیف گسترده‌ای از محصولات مراقبت از پوست و مو، فراورده‌های زیبایی و آرایشی و مانند آن را ارائه می‌دهد. رشد چشمگیر جایگاه و موقعیت شرکت، در کنار افزایش تعداد مشتریان ثابت و مصرف کنندگان رضایتمند، نشان از کیفیت و مرغوبیت تولیدات نوتروژنا دارد.

در ادامه لیستی از دسته‌بندی محصولات تولید شده در برند نوتروژنا (Neutrogena)برای شما آورده‌ایم:

  • انواع محصولات مراقبت از پوست: شامل اقسام تونر و پاک کننده‌ها، سرم‌ها و مرطوب کننده‌ها، ، ماسک‌ها و محصولات مراقبت از پوست برای مردان.
  • محصولات درمانی برای پوست: مانند فراورده‌های ضد آکنه، ترمیم کننده‌ی جای جوش، محصولات ضد پیری پوست، کرم‌های دور چشم، کرم‌های ترمیم پوست خشک و آسیب دیده و مانند آن.
  • محصولات ضد آفتاب: شامل ضد آفتاب‌های کودکان و بزرگسالان، ضد آفتاب‌های رنگی و غیر رنگی، بدون چربی، معدنی، لوسیون‌ها و اسپری‌های محافظتی و در نهایت ضد آفتاب‌های متناسب با انواع پوست.
  • محصولات آرایشی: برای زیبایی صورت، چشم‌ها، لب‌ها و پاک کننده‌های آرایش، محصولات آرایشی جلوگیری از بروز پیری پوست و آکنه، فراورده‌های زیبایی متناسب با پوست‌های چرب و خشک و حساس
  • محصولات مراقبت از مو : مانند انواع شامپوهای نرم کننده و ترمیم کننده، شامپوهای معمولی، متناسب با موی چرب و متناسب با موی خشک، انواع شامپو برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده، شامپوی درمان کننده‌ی شوره و خارش سر.

با ذکر این نکته که در مورد محصولات متنوع تولید شده در این برند، می‌توانید از جستجوی اینرنتی و وبسایت اینترنتی کمپانی  و معرفی برند نوتروژنا Neutrogena نیز بهره ببرید، توصیه می‌شود محصول مورد نظر و سازگار با شرایط خود را صرفا از فروشندگان معتبر تهیه کنید. زیرا برای دنیای لوازم آرایشی و بهداشتی، تولید کنندگان زیادی نیز به تقلب در این عرصه و توزیع محصولات فیک و بی‌کیفیت رو آورده‌اند.

این مقاله توسط تیم سوراو به صورت اختصاصی تهیه شده است لذا کپی یا استفاده از آن با ذکر منبع بلامنع است.