متن راهنمای خود را در اینجا اضافه کنید

تخفیف ویژه | محصولات اورجینال خارجی

اسکین کر پوست کیست و چگونه می‌توان یک اسکین کر تراپیست شد؟

اسکین کر پوست کیست

همه ما می‌دانیم که پوست سالم، ما را جوان‌تر و زیباتر نشان می‌دهد. به‌همین دلیل روش‌های زیادی را برای مراقبت از پوست و حل مشکلات آن امتحان می‌کنیم. یکی از روش‌هایی که امروزه بسیار معروف شده‌است و همه از تاثیر قوی و فوری آن حرف می‌زنند، اسکین کر تخصصی پوست است. در این مقاله توضیح می‌دهیم که دقیقا اسکین کر کیست و چکار می‌کند؟ اقدامات آن چه تفاوتی با مراقبت‌های معمول در منزل دارد؟ آیا مراجعه به تراپیست پوست برای همه ما لازم است؟ پس این مقاله را تا انتها بخوانید.

 

لزوم انجام مراقبت از پوست چیست؟

پوست، یکی از مهم‌ترین بافت‌های بدن ما و بزرگترین عضو آن محسوب می‌شود. این بافت علاوه‌بر تنظیم دمای بدن و جلوگیری از ورود عوامل بیماری‌زا، به محافظت از اندام‌های داخلی نیز کمک می‌کند. پوست سالم هم زیبایی بیشتری دارد وهم به نقش حفاظتی خود بهتر عمل می‌کند. روش‌های زیادی برای افزایش سلامتی و شادابی پوست وجود دارد که انجام اسکین کر مراقبت از پوست به‌صورت تخصصی، یکی از آن‌ها است.

 

اسکین کر چیست

اسکین کر به چه معناست؟

برای آن‌که دقیق‌تر موضوع اسکین کر برای ما روشن شود، ابتدا به سراغ معنی لغوی آن می‌رویم. این واژه یک واژه انگلیسی (skin care) و به‌معنای مراقبت و محافظت از پوست است. هر اقدامی که شما در این جهت انجام دهید یک برنامه اسکین کر پوست محسوب می‌شود. ازجمله اقداماتی که می‌توانید در منزل برای محافظت از پوست خود انجام دهید می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • تمیزکردن پوست با استفاده از شوینده‌های مناسب
 • لایه‌برداری از پوست با استفاده از اسکراب
 • آبرسانی به پوست با استفاده از سرم‌های مغذی
 • تغذیه مناسب
 • نوشیدن آب کافی
 • استفاده از ضدآفتاب با spf مناسب
 • مصرف کرم و سرم مخصوص دور چشم

 

اما گاهی اوقات این اقدامات برای پوست کافی نیست و افراد تمایل دارند به‌صورت حرفه‌ای تر به پوست خود رسیدگی کنند. در اینجا اصطلاح اسکین کر (پاکسازی تخصصی پوست) مطرح می‌شود.

 

شغل اسکین کر چیست؟

انجام اسکین کر تخصصی، توسط تراپیست مجرب، در مراکز معتبر و توسط تجهیزات و دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود.  این فعالیت شامل تکنیک‌ها و روش‌های مختلف است. همه افراد بدون درنظرگرفتن جنسیت می‌توانند از خدمات متناسب با نیاز پوست خود استفاده کنند. اسکین کر امروزه یک شاخه بسیار بزرگ و شناخته‌شده در همه جهان است و سالیانه میزان گردش مالی بالایی دارد. انواع خدمات تخصصی مراقبت از پوست، توسط اسکین کر تراپیست و زیر نظر پزشک انجام می‌گیرد تا سلامت افراد به خطر نیفتد.

شغل اسکین کر چیست؟

 

اقداماتی که در اسکین کر جهت بهبود کیفیت پوست انجام می‌شود، برای همه انواع پوست مفید است. خصوصا افرادی که زیاد از کرم‌ها و مواد آرایشی استفاده می‌کنند و منافذ پوست آن‌ها بسته است. به‌علاوه تعداد زیادی از مردم پوست حساس دارند و یا دچار آسیب‌های پوستی نظیر پسوریازیس هستند. این اشخاص می‌توانند با روش‌های موجود به افزایش سلامتی پوست خود کمک کنند. جالب است بدانید که بیشتر مواد موثر در کاهش پیری، برای اولین بار در صنعت اسکین کر پوست به‌کار رفت.

 

انواع روش‌های اسکین کر کدام است؟

همان‌طور که گفته‌شد، اسکین کر شامل روش‌های مختلفی است. این روش‌ها معمولا بدون درد یا با سوزش بسیار کم همراه است. در اینجا به چند نمونه از معروف‌ترین روش‌های اسکین کر مراقبت از پوست اشاره می‌کنیم:

 • هیدرودرمی
 • ماساژ
 • پاکسازی
 • مزوتراپی
 • میکرونیدلینگ
 • کلاژن درمانی
 • خاویار درمانی
 • سنگ داغ(Hot Stone)

 

 

1- اسکین کر به روش هیدرودرمی

کاهش آب در بافت پوست باعث کاهش شادابی، کدرشدن و بروز خطوط ریز ناشی از کم‌آبی است. آبرسانی پوست به روش هیدرودرمی یکی از اقدامات پاکسازی تخصصی پوست بوده که به‌وسیله دستگاه هیدرودرم انجام می‌شود. این روش نام‌های دیگری مثل هیدرودرم آبریژن، میکرودرم آبریژن، فیوژن صورت و آکوآدرم آبریژ دارد. برای این منظور، اسکین تراپیست ابتدا سلول‌های مرده را از سطح پوست حذف می‌کند. سپس آن را کاملا تمیز کرده و در پایان هیالورونیک‌اسید را ازطریق روزنه‌ها به زیر پوست می‌فرستد. هیدرورمی یکی از محبوب‌ترین روش‌های اسکین کر در ایران است. این کار باعث کاهش خطوط ریز، رفع لکه و جوش‌های سرسیاه، سفت‌شدن، جوان‌سازی پوست و غیره می‌شود.

 

انواع مراحل اسکین کر پوست

درماپلنینگ، یکی از مراحل مراقبت از پوست تخصصی

 

2- ماساژ صورت

 

به‌طور کلی ماساژ پوست، باعث خونرسانی و اکسیژن‌رسانی بیشتر و افزایش سلامتی آن می‌شود. اسکین کر تراپیست با ماساژ اصولی همراه با مدیتیشن، سلول‌های پوست را تحریک، و به دفع مواد زائد آن کمک می‌کند.

 

نقش ماساژ در اسکین کر (پاکسازی تخصصی پوست)

ماساژ صورت

3-  پاکسازی پوست

 

یکی از اقدامات مهم برای اسکین کر پوست، انجام موثر و صحیح پاکسازی است. پاکسازی تخصصی، آلودگی‌های سطحی و جوش‌های سرسیاه و سرسفید را به‌شکل بسیار موثر خارج می‌کند. به‌این ترتیب پوست شاداب‌تر می‌شود و در مراحل بعدی اسکین کر، مواد مفید پوست بهتر جذب آن می‌شود.

 

4- اسکین‌ کر به روش مزوتراپی

 

مزوتراپی درواقع یک روش درمانی به شکل موضعی و یک تزریق بدون درد است. در این روش، برای رفع مشکلات مختلف پوست، مواد مورد نیاز در دسترس آن قرار می گیرد. اسکین تراپیست انواع ویتامین، مواد مغذی، عناصر معدنی و حتی ترکیبات دارویی را به لایه میانی پوست یا همان مزودرم تزریق می‌کنند. این کار در اسکین کر توسط سوزن‌های بسیار نازک و کوتاه انجام می‌شود. روش مزوتراپی موثرترین روش برای جبران کمبودهای پوست و جلوگیری از ریزش مو محسوب می‌شود.

انجام مزوتراپی توسط اسکین کر تراپیست
مزوتراپی پوست

5- روش میکرونیدلینگ

 

میکرونیدل به سوزن‌های بسیار کوچک گفته می‌شود و میکرونیدلینگ، روشی برای جوان‌سازی و بهبود جراحت‌های پوستی است. ابتدا سرم‌های مغذی برای ترمیم پوست روی آن زده می‌شود. سپس تراپیست با انجام میکرونیدلینگ، زخم‌های بسیار ریز در سطح پوست ایجاد می‌کند. با ایجاد روزنه و زخم، پوست ضمن تحریک کلاژن‌سازی، امکان جذب مواد موثر برای ترمیم خود را نیز پیدا می‌کند.

 این کار به دو شیوه دستی با استفاده از «درمارولر» و یا به‌وسیله دستگاه انجام می‌شود. میکرونیدلینگ یکی از معروف‌ترین روش‌های اسکین کر مراقبت از پوست است. این روش برای رفع چین و چروک، جوانسازی پوست، درمان جای جوش، آکنه، جای زخم، اسکار و همین‌طور کاهش ترک‌های چاقی-لاغری کاربرد دارد.

میکرونیدلینگ در اسکین کر
استفاده از درمارولر دستی در میکرونیدلینگ

6- کلاژن درمانی

 

کلاژن یکی از اجزای مهم پوست و افزایش آن از اهداف درمان‌های اسکین کر است.  کلاژن در استحکام و خاصیت ارتجاعی پوست نقش مهمی دارد ولی با گذشت زمان و پیری پوست از میزان آن کاسته می‌شود. اما کلاژن تراپی به چه معناست و چگونه انجام می‌شود؟ در این روش، کلاژن طبیعی با استفاده از سوزن‌های ریز توسط اسکین تراپیست به درون پوست تزریق می‌شود. کلاژن درمانی یکی از راه‌های بسیار موثر اما نسبتا پر هزینه است که باعث جوان‌سازی، رفع چین‌وچروک و سفت‌شدن پوست خواهدشد.

 

7- خاویار درمانی

 

خاویار دارای مواد مغذی فراوانی ازجمله پروتئین و اسیدهای چرب مفید است. خاویار تراپی یک روش تغذیه پوست و مو بوده که در مراکز skin care معتبر و لوکس انجام می‌شود. این روش به ترمیم و جوان‌سازی پوست و همین‌طور جلوگیری از ریزش مو کمک می‌کند.

 

 

8- سنگ داغ(Hot Stone)

 

استفاده از سنگ داغ در اسکین کر بسیار متداول است. برای این منظور، از سنگ‌های مختلف مثل سنگ‌های آتشفشانی، مرمر و سنگ سالت استفاده می‌شود. ماساژ با سنگ داغ باعث کاهش عمق چین و چروک‌ها و افزایش آرامش پوست می‌شود.

 

استفاده از سنگ داغ توسط اسکین تراپیست
Hot Stone

 

تشخیص این که شما به کدام روش نیاز دارید، یکی از اصلی‌ترین کارها است که حتما در یک مرکز معتبر زیبایی باید ارائه ‌شود. روش مناسب تا حد زیادی به نوع پوست و مشکلات آن بستگی دارد. یک متخصص، پوست را به‌خوبی بررسی  می‌کند و سپس اقدامات لازم برای اسکین کر (پاکسازی تخصصی پوست) را به شما ارائه می‌دهد.

 

چگونه می‌توان یک اسکین کر تراپیست شد؟

 

شخصی که اقدامات و روش‌های مراقبت از پوست گفته‌شده را انجام می‌دهد،باید دوره‌های مربوطه را گذرانده باشد و اقدامات لازم را زیر نظر پزشک انجام دهد. فراموش نکنید یک شخص غیر متخصص و فاقد مدرک اسکین کر، نه‌تنها باعث بهبود پوست شما نمی‌شود بلکه ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری به آن وارد کند.

 

اسکین کر
استفاده از امواج فراصوت در مراقبت از پوست

دوره‌های مربوط به اسکین کر، توسط مراکز مختلفی مانند فنی و حرفه ای و همین‌طور مراکز خصوصی برگزار می‌شود. سرفصل‌ها و آموزش‌ این دوره‌ها متفاوت است. طبیعتا اعتبار مدرکی که پس از آن به شما داده می‌شود نیز با یکدیگر تفاوت دارد. به‌همین دلیل لازم است تا قبل از شرکت در دوره‌ها حتما در مورد این دو موضوع تحقیق کنید و از اعتبار و آموزش‌های مجموعه مطمئن شوید.

 

آیا داشتن مدرک اسکین کر به‌تنهایی کافی است؟

 

باتوجه به اینکه انجام خدمات مربوط به مراقبت از پوست درآمد نسبتا خوبی دارد، افراد زیادی تمایل به حضور در این شغل دارند. اما فراموش نکنید که داشتن گواهی دوره اسکین کر به چه معناست. مدرک صرفا به منزله مهارت شخص و نه به‌معنای مجوز فعالیت  است. این گواهی نشان می‌دهد که فرد برای انجام اقدامات در یک حوزه از Skin care آگاهی لازم دارد. بنابراین می‌تواند زیر نظر یک پزشک عمومی یا پزشک متخصص در یک مرکز اختصاصی فعالیت کند.

 

اسکین کر مراقبت از پوست

سخن پایانی

 

رسیدگی به پوست تاثیر زیادی در جوان‌ و زیباترشدن ما دارد. علاوه‌بر محافظت‌های همیشگی از پوست، گاهی می‌توان از روش‌های پاکسازی تخصصی پوست استفاده کرد. این تکنیک‌ها شامل پاکسازی، آبرسانی، میکرونیدلینگ، مزوتراپی، ماساژ و غیره است که بسته به نیاز خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اسکین کر تاثیر بسیار بالایی بر شادابی، ترمیم و بهبود کیفیت پوست دارد و حتما باید توسط تراپیست متخصص و دارای مدرک انجام بگیرد. اگر شماهم تجربه‌ای در این زمینه دارید، حتما در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

 

از بهترین محصولات کابین، اسکین کر و هوم کر می توان به برند استوری درم کره ای اشاره کرد که فروشگاه سوراو نمایندگی رسمی آن را دارد.

برای مشاهده لیست محصولات این برند و لاین های آن، روی لینک ذیل کلیک کنید.

استوری درم - Storyderm

 

برای مشاهده محصولات کره ای در اینستاگرام می توانید به پیج اینستاگرام استوری درم ایران مراجعه کنید. لینک ذیل را کلیک کنید.

پیج اینستاگرام استوری درم کره ای

 

 

ثبت نام اسکین کر در سایت سوراو

کلیک کنید

سوال یا پیشنهادی دارید در کامنت بپرسید

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب بر اساس دسته بندی ها

از طریق ذیل می توانید براساس دسته بندی ها مطالب را مشاهده کنید.

مقالات مرتبط

در ذیل لیست مقالات مرتبط را مشاهده می کنید.

۱۰ خاصیت خوب روغن آرگان برای پوست

10 خاصیت خوب روغن آرگان برای پوست

  روغن آرگان از میوه‌هایی که روی درختان بومی مراکش رشد می‌کنند، تولید می‌شود. این روغن اغلب به شکل خالص فروخته می‌شود و می‌تواند مصرف

جشنواره امبریولیس

جشنواره 1+3 امبریولیس

یک محصول بالای 600 هزار رایگان هدیه بگیرید. از محصولات برند امبریولیس در صورتی که 3 محصول خریداری شود می توانید از بین 4 محصول

فرق فیس واش با ژل شستشو

فرق فیس واش با ژل شستشو در چیست؟

شوینده‌های صورت انواع بسیار مختلفی دارند که می‌توان بر حسب سلیقه، نوع پوست، خاصیت و ویژگی‌هایشان از بین آن‌ها شوینده مورد نظر را پیدا کرد.