متن راهنمای خود را در اینجا اضافه کنید

تخفیف ویژه | محصولات اورجینال خارجی

معرفی بهترین محصول برای رشد مو

معرفی بهترین محصول برای رشد مو

اگر سراغ راهکارهای تقویت رشد و ساختمان مو رفته باشید، قطعا نام محصول های تقو.یتی مو را که توسط برندهای مختلف و به شکل‌های گوناگون مانند کپسو.ل یا پاستیل ساخته شده‌اند، بارها شنیده‌اید. همچنین، احتمالا شنیده‌اید که برخی از مصرف کنندگان از این محصولات جواب گرفته‌اند و برخی دیگر خیر، با این حال بلاگرهای زیبایی همواره شما را به امتحان آن‌ها تشویق می‌کنند.

 

تشخیص مشکل، نیمی از فرایند درمان است!

قبل از هر اقدامی برای درمان مشکلات مو و برای یافتن راه چاره، باید دلیل اصلی مشکل موهایتان را پیدا کنید. عوامل ارثی، هورمونی، پرکاری یا کم کاری تیروئید، کمبود و.یتامین و مواد معدنی، کمبود پروتئین (سوء تغذیه) و یا حتی مراقبت نادرست از موها و استفاده از یک محصول ناسازگار یا بی کیفیت، مواردی هستند که می‌توانند باعث مشکلات متعدد در مو شوند.

قبل از اینکه هر روش درمانی را انتخاب کنید، ابتدا باید تعیین کنید که کدامیک از موارد فوق باعث شده موهای شما دچار ریزش یا نازکی، ضعف و شکنندگی شوند؟ برای این کار می‌توانید از آزمایش و پزشک متخصص کمک بگیرید. محصولات مو، در صورتی که مشکل موهای شما ناشی از عوامل ارثی، هورمونی یا تیروئیدی نباشد، می‌توانند در برطرف کردن مشکل بسیار مفید باشند.

اما چرا محصولات مو،تا این حد دوست داشتنی و پرطرفدارند؟ در واقع ما هر روز، و.یتامین‌ها و پروتئین‌های مورد نیاز سلول‌های بدنمان را از طریق غذاها و میوه‌هایی که می‌خوریم، به دست می‌آوریم. طبیعی است که بخشی از این مواد هم نصیب فولیکول‌های مو می‌شوند، اما  از آن‌جا که موها سریع‌ترین بافت‌های بدن از نظر رشد هستند، به حجم قابل توجهی از مواد مغذی نیاز دارند. بنابراین آیا ما همه‌ی آنچه را که موهایمان نیاز دارند، تامین می‌کنیم؟

بسیاری از ما به علت رژیم‌های غذایی، تغذیه‌ی نادرست و ناسالم، فشارهای روحی و عاطفی یا حتی استرس و فشار کار و زندگی، نمی‌توانیم تمامی آنچه را که واقعا بدنمان احتیاج دارد، در طول روز دریافت کنیم. وقتی بدن با کمبود مواد غذایی مواجه می‌شود، نیاز سلول‌های فعال و زنده را به نیاز موها ترجیح می‌دهد و به همین دلیل، موها از اولین قسمت‌هایی هستند که دچار ضعف و مشکل می‌شوند.

 

مشاهده محصولات ضد ریزش مو

https://suraw.com/product-category/hair-products/hair-care/hair-growth/

 

محصولات مو دقیقا چه کاری برای مو انجام می‌دهد؟

همانطور که گفتیم، موها سریع‌ترین بافت از نظر رشد در بدن انسان هستند و به همین دلیل، به تغذیه کافی و مناسب بسیار نیاز دارند. بهترین راه برای بدست آوردن تمامی مواد مغذی مورد نیاز موها، اصلاح رژیم غذایی و خوردن و.یتامین‌ها و مواد مفید متعدد مانند سبزیجات، لبنیات، مواد پروتئینی مانند گوشت و مقدار فراوانی از میوه‌هاست. اما اغلب ما به دلایل مختلف مانند رژیم غذایی، حساسیت یا نداشتن وقت کافی، نمی‌توانیم تغذیه‌ی کامل و فراوانی داشته باشیم.

محصولات رشد و تقویت مو که عمدتا به دو شکل کپسو.ل و پاستیل تولید می‌شوند، حاوی انواع و.یتامین‌ها، مواد معدنی و مواد مغذی مورد نیاز موها هستند. بنابراین می‌توانند برای ضخامت‌بخشی به موها، ایجاد درخشندگی طبیعی در تارهای مو، افزایش استحکام و بخصوص رشد سریعتر و کنترل ریزش ناشی از فقر و.یتامین و مواد معدنی موثر باشند.

بسیاری از خانم‌ها در کشورهای مختلف دنیا از محصولات رشد مو به طور مرتب استفاده می‌کنند تا موهای قوی‌تر و سالم‌تری داشته باشند. این محصولات علاوه‌بر مو، بر پوست و ناخن هم تاثیر مثبت می‌گذارند، زیرا مواد مغذی موجود در آنها به بهبود سلامت سایر قسمت‌های بدن هم کمک می‌کند.

 

مکمل مو دقیقا چه کاری برای مو انجام می‌دهد؟

 

چقدر طول می‌کشد تا محصولات رشد مو اثر مثبت خود را بگذارند؟

معمولا اکثر روش‌های درمان در خانه برای پوست و مو، نیاز به صبر و حوصله کافی و همچنین استمرار در استفاده دارند تا بتوانیم نتایج قابل توجهی از آن‌ها ببینیم. محصولات مو، هم از این قاعده مستثنی نبوده و نمی‌توانند نتایج بسیار فوری در روزهای ابتدایی استفاده ارائه دهند. پس بهتر است به این محصولات به چشم یک سرمایه‌گذاری بلندمدت برای داشتن موهای سالم‌تر و قوی‌تر نگاه کنید. چون اگر در استفاده از آن‌ها استمرار و نظم داشته باشید، قطعا در آینده پشیمان نمی‌شوید.

حداقل بین 2 تا 4 ماه زمان لازم است تا تاثیر مثبت محصولات نمایان شوند و بتوانیم بر اساس آن‌ها عملکرد محصول را بسنجیم. دقت داشته باشید که در ایده‌آل‌ترین حالت که همه چیز مطابق میل موها باشد، حداکثر سرعت رشد ممکن برای مو، یک و نیم اینچ در هر ماه ( حدود 3.8 سانتیمتر) است.

انواع مختلفی از محصولات مو وجود دارند؛ برخی از آن‌ها با هدف بهبود توانایی شخص در تحمل استرس و برخی دیگر به عنوان آنتی اکسیدان‌های قوی ساخته شده‌اند. بعضی دیگر از محصولات کمک می‌کنند تا تاثیرات منفی هورمون‌ها کاهش یابد و دسته‌ای از آن‌ها صرفا به برطرف کردن کمبود و.یتامین و مواد معدنی در بدن کمک می‌کنند.

برای انتخاب و استفاده از هر یک از این محصولات رشد و تقویت مو ، باید با متخصص مو مشورت کرد تا محصول مناسب انتخاب شود. اما به طور کلی اغلب محصولات موجود در بازار بدون نسخه پزشک قابل استفاده هستند، چون حاوی مواد مفیدی مثل و.یتامین‌ها، اسیدآمینه‌ها و مواد معدنی و فاقد هرگونه ترکیب خاص دیگری هستند که ممکن است خطرساز باشد. در واقع حتی اگر موهای سالمی داشته یا مشکل موهایتان کمبود و.یتامین نبود، با مصرف این محصولات ضرری متوجه شما نشده و نیاز سایر اعضای بدنتان (خصوصا پوست و ناخن) به مواد مغذی تامین می‌شود.

 

مکمل مو دقیقا چه کاری برای مو انجام می‌دهد؟

 

مواد سازنده محصولات رشد مو

محصولات پاستیلی و کپسو.لی، توسط برندهای مختلفی در دنیا ساخته شده و هریک فرمول و مقادیر ترکیبات خاص خود را دارد. در واقع یک مقیاس الزامی و استاندارد برای همه‌ی محصولات وجود نداشته و هر شرکت می‌تواند و.یتامین‌ها و مواد معدنی مختلفی را با مقادیر متفاوت در محصول خود بکار ببرد. البته این موضوع اصلا به معنای بی حساب و بی اصول بودن مواد تشکیل دهنده‌ی این محصولات نیست، بلکه همه‌ی تولید کننده‌های معتبر از متخصصان حرفه‌ای و مقدار ترکیباتی که آن‌ها تعیین کنند، استفاده می‌کنند.

با این حال، بسیاری از وی.تامین‌ها و مواد معدنی در بین این محصولات مشترک هستند، چون مفید و ضروری بودنشان برای سلامت و رشد مو، تایید شده است. در زیر مهم‌ترین ترکیبات مورد استفاده در محصولات مو را نام می‌بریم:

  • و.یتامین A
  • و.یتامین‌های گروه B (بخصوص B7 یا بیوتین و اسید فولیک یا B9)
  • و.یتامین C
  • و.یتامین D
  • و.یتامین E
  • آهن
  • روی
  • سیلیکا
  • آمینواسیدها

 

چگونه می‌توانم تاثیر محصولات مو را بیشتر کنم؟

با وجود آنکه استفاده از محصولات مغذی انتخاب خوبی برای کمک به موها هستند، اما تنها چیزی نیست که موهای دچار مشکل به آن نیاز دارند. در واقع باید کارهای مختلفی را برای نجات و بهبود موها انجام داد تا محصولات بتوانند اثر خود را بگذارند.

 

چگونه می‌توانم تاثیر مکمل مو را بیشتر کنم؟

 

1- موها را هم از داخل و هم از بیرون تقویت کنید!

پیشنهاد می‌کنیم برای بهبود رشد و سلامت موها، یک رویکرد دوگانه برای تغذیه مو داشته باشید؛ تقویت مو از داخل با کمک محصولات پاستیلی و رشد مو از خارج با یک شامپو و نرم کننده مناسب برای تقویت نوع خاص موهایتان.

این مساله در مراقبت و نگهداری از مو هم کمک می‌کند تا زودتر نتیجه بگیرید، هم عوامل احتمالی آسیب زننده به موها را که استفاده از شامپوها و نرم کننده‌های نامناسب است، برطرف می‌کند.

 

 

2- با اصلاح رفتارهای نادرست راجع به موها، از آن‌ها به خوبی مراقبت کنید.

شاید اگر به خوبی و به درستی از موها مراقبت نکرده و عادت‌های اشتباهی را که به تارهای مو صدمه میزنند کنار نگذارید، چه بسا که کاری از دست محصولات هم برنیاید. پس برای شروع درمان با محصولات، همه‌ی رفتارهای خود با موهایتان را در نظر بگیرید و از عادت‌های نادرست، خودداری کنید.

نمونه‌ای از رفتارهای نادرست، استفاده‌ی مکرر از ابزارهای استایل و حالت‌دهی به موهاست که ساقه‌ی مو را در معرض گرمای زیاد قرار می‌دهد، مانند اتوی مو. موارد دیگری هم هستند که اگرچه به آن‌ها دقت نمی‌کنیم، اما انجامشان به ضرر موها تمام می‌شود؛ مانند شانه زدن مو هنگام خیسی، باز کردن گره‌ها با شانه یا برس نامناسب، استفاده بیش از حد از سشوار و… که در مبحث «روتین مو» به آن‌ها اشاره کردیم.

پس در کنار مصرف محصولات مو، عادت‌هایی را که باعث ضعیف و شکننده شدن موها شده یا ریزش را زیاد می‌کنند، کنار بگذارید. همچنین با مو هنگام شستشو و شانه زدن با ملایمت کار کرده و از ماسک‌های ترمیم کننده و محافظتی مو استفاده کنید.

 

 

3- استرس خود را کنترل کنید.

استرس از دلایل شایعی است که نه تنها بر موها اثر منفی می‌گذارد، بلکه بر روی سایر اعضای بدن هم اثر سوء دارد. با سعی در کاهش و کنترل استرس، با روش‌هایی مانند ورزش منظم، مدیتیشن و استفاده از تکنیک‌های دستیابی به آرامش، می‌توانید به رشد منظم موها و جلوگیری از ریزش بیش از حدشان کمک کنید.

 

مکمل مو دقیقا چه کاری برای مو انجام می‌دهد؟

 

4- خواب کافی داشته باشید.

داشتن خواب کافی شبانه که حداقل 7 تا 8 ساعت است، از موارد مهم تاثیرگذار بر سلامت و قدرت موهاست. پس این حداقل کاری است که می‌توانید برای بهبود اوضاع موهایتان در کنار مصرف محصول مو انجام دهید.

 

 

کدام محصولات رشد و تقویت مو برای مو بهترند؟

 

1- محصول رشد مو از برند هیربرست

محصول رشد مو هیربرست Hairburst که به دو صورت کپسو.لی و پاستیلی تولید می‌شوند، حاوی مواد مغذی ارزشمندی برای تقویت و جلوگیری از ریزش موها هستند. این مواد شامل و.یتامین‌های A، B5، B6، B7، B12، C، E، به همراه عناصر مهمی مانند روی و کلاژن و… هستند.

محصولات رشد مو هیربرست جزو بهترین های موجود در بازار هستند، چون باعث افزایش اشتها و بالارفتن وزن نمی‌شوند، عوارض جانبی نداشته و باعث افزایش رشد موهای زائد هم نمی‌شوند. این محصولات برای هر دو جنسیت مناسب هستند و با تغذیه‌ی ریشه‌ی موها، سرعت رشد را بالا برده و در کنار جلوگیری از ریزش موها، به افزایش استحکام و ضخامت تارهای مو و رشد مجدد موهای ریخته شده کمک می‌کنند.

 

کپسول های ویتامینه و رشد مو هیربرست

 

 

 

قرص های پاستیلی یا جویدنی هیربرست

 

 

 

2- رشد و تقویت مو هیر اکتیو

در این محصول مو که یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات رشد مو هستند، انواع و.یتامین‌ها و مواد معدنی مناسب برای کاهش ریزش، تقویت و ضخیم کردن تارهای مو گنجانده شده است. ترکیبات این محصول جویدنی شامل و.یتامین‌های A، B3، B5، B6، B9، B12، D2، H و مواد مغذی دیگر مانند پتاسیم یدید، زینک و سدیم است.

این محصول فوق العاده برای استفاده آقایان و بانوان مناسب بوده و به رشد مجدد موها هم کمک می‌کند. استفاده از این محصول علاوه بر تقویت مو، در تقویت پوست و ناخن هم تاثیرگذار است.

 

مکمل هیر اکتیو

 

مکمل رشد مو پاستیلی هیر اکتیو HairWorthy

 

3- فیتو فانر ۱۰۰% طبیعی فرانسوی

کپسو.ل‌های مغذی برند فرانسوی فیتو (Phyto برای قوی و سالم نگهداشتن موها و ناخن‌ها تولید شده‌اند. در واقع این محصول و عناصر تقویتی طبیعی و بی خطر مورد استفاده در آن، گزینه‌ی خوبی برای درمان موهای نازک و کم پشت است. این محصول با حفظ تعادل کامل اسیدهای چرب ضروری، و.یتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌های ضروری دریافتی روزانه توسط شما، برای تقویت موها و ناخن‌ها از درون بسیار موثر است. چراکه با تامین مواد ضروری مغذی برای سلول‌ها، به پرشدن، استحکام و براق شدن مو و ناخن‌هایتان کمک می‌کند.

محصولفیتو فانر ۱۰۰% طبیعی برای افرادی که ریزش مو دارند یا احساس می‌کنند رویش موهایشان بیش از اندازه کند است، انتخاب کاملا مناسبی است. همچنین اگر موهای نازک، ظریف، ناخن‌های شکننده، پوست کدر و بیحال و یا موهای کم پشت دارید، این محصول به شما توصیه می‌شود. این کپسو.ل‌ها به خاطر اندازه‌ی کوچکی که دارند، بلع بسیار آسانی داشته و حتی برای افرادی که مشکل بلع دارند، مشکل ساز نیست.

مصرف منظم این محصول باعث براق، ضخیم شدن و ایجاد ظاهری سالم در موها می‌شود. همچنین به خاطر داشتن عناصر طبیعی و مغذی تقویت کننده، می‌تواند بر روی پوست و مژه‌ها هم اثر مطلوبی داشته باشد. مصرف کنندگان این محصول معتقدند همانطور که برند سازنده ادعا می‌کند، تراکم موها را بازیابی کرده و به طور فعال با ریزش مو مبارزه می‌کند.

 

مکمل فیتو فانر 100% طبیعی

 

سوال یا پیشنهادی دارید در کامنت بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب بر اساس دسته بندی ها

از طریق ذیل می توانید براساس دسته بندی ها مطالب را مشاهده کنید.

مقالات مرتبط

در ذیل لیست مقالات مرتبط را مشاهده می کنید.

سوالات متداول

آیا محصولات ریزش مو واقعا جواب میدهد؟
بهترین محصول ریزش مو کدام است؟