SiteLogo

راهنمای جامع شستشو براش های آرایشی(✅تایید شده توسط مائده فتاحی کارشناس سوراو)
راهنمای جامع شستشو براش های آرایشی

براش ها و پدهای آرایشی، نقش بسیار مهمی را در یک آرایش حرفه‌ای ایفا می‌کنند. همچنین تاثیر بسیار مستقیمی بر سلامت پوست دارند. از آنجایی که استفاده از براش ها و پد های آرایشی آلوده و کثیف می‌تواند جذابیت میکاپ شما را تحت تاثیر قرار دهند و پوست شما را دچار جوش و آکنه کند، لازم است هفته‌ای یک بار یا نهایتا دو هفته‌ای یک بار، آن‌ها را بشویید. برای شستشو براش های آرایشی، لازم است از آب گرم، شوینده مناسب، پد شور یا براش شور و حوله نرم استفاده کنید.

شستشو براش های آرایشی

وسایل لازم برای شستشو براش های آرایشی

برای شستشوی براش‌های آرایشی، به وسایل زیر نیاز دارید:

 • کاسه کوچک
 • آب گرم
 • شوینده مناسب با فرمولاسیون ملایم (صابون، شامپو بچه یا شوینده مخصوص شستشو براش)
 • پد شور یا براش شور
 • حوله نرم و تمیز

مراحل شستشو براش های آرایشی

مرحله شستشو توضیحات
1- آماده‌سازی ابتدا دست‌های خود را با آب و صابون بشویید، سپس یک کاسه کوچک پر از آب گرم برای شستشو آماده کنید.
2- براش‌ها را خیس کنید براش‌ها را در کاسه آب گرم بگذارید تا خیس شوند. توجه داشته باشید که حرارت آب نباید بسیار زیاد باشد. حرارت بالای آب می‌تواند به موی براش‌ها آسیب برسانند.
3- با شوینده ملایم براش ها را بشویید. در این مرحله لازم است براش‌ها را با استفاده از صابون، شامپو بچه یا شوینده‌های ملایم مخصوص شستشو براش‌های آرایشی، آن‌ها را به خوبی شستشو دهید تا کلیه مواد آرایشی از آن‌ها پاک شود. برای تمیز تر شدن براش‌ها می‌توانید از براش شور یا پد شور استفاده کنید.
4- براش‌ها را آبکشی کنید. پس از اینکه براش‌ها را به خوبی تمیز کردید، لازم است که با آب ولرم براش‌ها را آبکشی نمایید تا مواد آرایشی و محصولات شوینده به طور کامل از آن‌ها خارج شوند.
5- به طور کامل براش‌ها را خشک کنید. براش‌ها را به دقت با استفاده از یک دستمال نرم و تمیز خشک کنید. از فشار زیاد خودداری کنید. فشار زیاد باعث آسیب دیدن موی براش‌ها می‌شود.

نکات مهم

 • پس از خشک کردن، براش‌ها، توصیه می‌شود آن‌ها را در محافظ براش یا کیف مخصوصی قرار دهید. این کار باعث می‌شود، براش‌ها از آلودگی و آسیب‌های مکانیکی در امان باشند و شکل‌شان به خوبی حفظ شوند.
 • به طور کلی، براش‌ها را در محلی خشک، خنک و دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری کنید. نور مستقیم آفتاب می‌تواند باعث خشک شدن موی براش‌ها و تغییر شکل آن‌ها شود.
 • براش‌ها را باید به طور دوره‌ای (بین یک تا دو هفته) تمیز کنید حتی اگر از آن‌ها استفاده نشده باشد.
 • برای اینکه براش های آرایشی به طور کامل تمیز شوند، احتمالا نیاز است 2 الی 3 بار آن‌ها را با استفاده از شوینده مناسب بشویید و آبکشی کنید.
 • هرگز از شوینده های نا مناسب که فرمولاسیونی قوی دارند، برای شستشو براش های آرایشی تان استفاده نکنید. چرا که استفاده از شوینده‌های قوی باعث ریزش موی براش‌ها می‌شود.
 • قبل از اینکه براش های آرایشی را خیس کنید، توصیه می‌شود چند بار آن‌ها را بر روی دستمال کاغذی بکشید. این کار باعث خارج شدن مقداری از مواد آرایشی می‌شود و به سریع‌تر تمیز شدن براش‌های آرایشی، کمک می‌کند. حتی توصیه می‌شود این کار را پس از هر بار استفاده از براش‌های آرایشی انجام دهید.
 • اگر هنگام شستشو، براش‌ها تحت فشار قرار گرفتند، هنگام بعد از آبکشی و قبل از خشک کردنشان با حوله، چند بار آن را حالت رفت و برگشتی بر روی دست خود بکشید تا بعد از خشک شدن، براش ها به حالت اولیه خود برگردند.
 • تا زمانی که براش‌ها به طور کامل خشک نشدند، آن‌ها در معرض هوای آزاد قرار دهید. قراردادن براش ها در محیط های مرطوب مثل حمام، باعث رشد باکتری‌ها در آن‌ها می‌شود.

شستشو براش های آرایشی

سخن پایانی

براش‌های آرایشی، تأثیر مهمی در جلوگیری از بیماری‌ها و آسیب‌های پوستی دارند و به بهبود به کارگیری تکنیک‌های آرایشی کمک بسیاری می‌کنند. با رعایت نکاتی که در این مطلب از مجله زیبایی سوراو ارائه شد، می‌توانید براش‌های خود را به درستی بشویید و آرایشی حرفه‌ای‌تر داشته باشید.

اگر به دنبال تهیه براش‌های آرایشی جدید و با کیفیت هستید، ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که به صفحه خرید براش‌ها و ابزارهای آرایشی، مراجعه کنید. در فروشگاه اینترنتی سوراو، می‌توانید انواع براش‌های آرایشی با کیفیت عالی را بیابید. از براش‌های مخصوص آرایش چشم گرفته تا براش‌های مخصوص اعمال کرم پودر و براش‌های خاص آرایش، همه چیز را در اینجا پیدا خواهید کرد.

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط