SiteLogo

نکات مهمی که قبل از خرید کرم ضد آفتاب باید به آن‌ها دقت کنید!(✅تایید شده توسط مائده فتاحی کارشناس سوراو)
نکات مهمی که قبل از خرید کرم ضد آفتاب باید به آن‌ها دقت کنید!

خرید کرم ضد آفتاب مناسب، تأثیر زیادی در حفاظت از پوست در برابر اشعه‌های مضر UV دارد. به طور کلی، نکات مهمی که قبل از خرید کرم ضد آفتاب، باید به آن‌ها توجه کنید، عبارتند از:

 1. عامل حفاظتی SPF
 2. حفاظت در برابر UVA و UVB
 3. تطبیق با نوع پوست و ویژگی‌های آن
 4. ترکیبات و مواد شیمیایی
 5. ضد آب بودن

در ادامه این مطلب، شما را به طور جامع و کامل در خصوص انتخاب و خرید کرم ضد آفتاب مناسب، راهنمایی خواهیم کرد.

نکات خرید کرم ضد آفتاب

1. عامل حفاظتی SPF

عامل حفاظتی SPF که مخفف عبارت Sun Protection Factor است، یکی از عوامل اساسی در کرم‌های ضد آفتاب است که نشان دهنده میزان حفاظت آن محصول از پوست در برابر تابش‌های UVB خورشید می‌باشد. در نتیجه انتخاب محصول ضد آفتابی با میزان SPF مناسب بسیار حیاتی است، زیرا مقدار آن تعیین کننده‌ی میزان حفاظت در برابر سوختگی و آسیب‌های ناشی از تابش‌های مضر آفتاب است.

انتخاب میزان SPF باید بر اساس نوع پوست، محیط و شرایط تابش نور خورشید صورت بگیرد. 

اما به طور کلی، برای پوست‌های حساس، در شرایطی که تابش آفتاب به صورت مستقیم است، استفاده از کرم ضد آفتاب دارای SPF بالاتر از 30 توصیه می‌شود. همچنین، اگر برای مدت زمانی طولانی در بیرون از خانه فعالیت‌ دارید، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب دارای SPF بالاتر به شما کمک می‌کند تا  از پوستتان بهتر محافظت کنید.

مواردی که برای استفاده از کرم ضد آفتاب در فصل های پاییز و زمستان بدانید!
مواردی که برای استفاده از کرم ضد آفتاب در فصل های پاییز و زمستان بدانید!
با تغییر فصل‌ها و سرد شدن آب و هوا، اغلب افراد تصور می‌کنند دیگر نیاز به استفاده از کرم ضد آفتاب ندارند. در صورتی که پوست ما در فصول سرد سال نیز به محافظت از اشعه‌های مضر UV، نیاز دارد و این به معنای این است که نباید استفاده از کرم ضد آفتاب در فصل [&

2. حفاظت در برابر UVA و UVB

اشعه‌های UV خورشید متشکل از دو نوع اصلی، یعنی UVA و UVB هستند. اشعه UVB، باعث ایجاد سوختگی‌ها و آسیب‌های ناشی از آفتاب است. همچنین اشعه UVA مسبب اصلی پیری زودرس پوست، ایجاد چین و چروک، آسیب به DNA سلول‌ها و حتی افزایش خطر سرطان پوست می‌باشد. به همین دلیل، انتخاب کرم ضد آفتابی که از پوست شما در برابر هر دو این اشعه‌ها محافظت کند، ضروری است.

بنابراین، توصیه می‌شود هنگام خرید کرم ضد آفتاب، به وجود عبارت “Broad Spectrum” بر روی بسته‌بندی یا توضیحات آن توجه کنید. این عبارت نشان می‌دهد که محصول مورد نظر می‌تواند در برابر هر دو نوع اشعه UVA و UVB، از پوست شما حفاظت لازم را فراهم کند.

نکات خرید کرم ضد آفتاب

3. تطبیق با نوع پوست و ویژگی‌های آن

نوع پوست و ویژگی‌های آن در انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب نقش مهمی را ایفا می‌کند. در واقع از آنجایی که هر پوستی نیازهای منحصر به فرد خود را دارد، انتخاب کرم ضد آفتاب برای هر شخص باید با توجه به نیازهای پوستش، صورت گیرد.

 • پوست چرب:

اگر پوست شما چرب است، انتخاب کرم ضد آفتابی که برای پوست چرب مناسب است، حائز اهمیت است. معمولاً کرم‌های ضد آفتاب برای پوست چرب فرموله شده‌اند تا چربی زیادی ایجاد نکنند و از خطر ایجاد جوش و یا انسداد منافذ پوستی جلوگیری کنند.

 • پوست خشک:

برای پوست خشک، لازم است از کرم‌های ضد آفتاب دارای خواص مرطوب‌کننده و نرم‌کننده استفاده نمایید. ترکیباتی مانند گلیسیرین، هیالورونیک اسید و روغن‌های مرطوب‌کننده برای این نوع پوست مفید هستند. از این رو توصیه می‌شود برای پوست خشک از کرم‌های ضد آفتابی که حاوی این ترکیبات هستند، استفاده نمایید.

 • پوست حساس:

افرادی که پوست حساس دارند، باید به دنبال کرم‌های ضد آفتاب با ترکیبات آرام‌بخش و ملایم باشند. 

نکات خرید کرم ضد آفتاب

4. ترکیبات و مواد شیمیایی

یکی از نکات مهم دیگری که هنگام خرید کرم ضد آفتاب باید به آن توجه نمایید، ترکیبات و مواد شیمیایی موجود در آن‌ها هستند. ترکیبات و مواد موجود در کرم‌های ضد آفتاب می‌توانند تأثیر زیادی در کیفیت و اثربخشی آن‌ها داشته باشند. همچنین مواد شیمیایی مورد استفاده در این محصولات می‌توانند برای برخی افراد حساسیت ایجاد کنند یا میزان تاثیر کرم ضد آفتاب را تحت تاثیر قرار دهند.

برخورداری از ترکیبات و مواد مختلف؛ باعث شده برخی از کرم‌های ضد آفتاب دارای ویژگی‌های اضافی مانند ضد پیری، ضد آب بودن و.. باشند یا برای استفاده روزانه و زیر آرایش انتخاب مناسبی محسوب شوند.

برخی از ترکیبات و مواد شیمیایی رایج در کرم‌های ضد آفتاب، عبارتند از:

 • مواد حساسیت زا:

موادی مانند اکسید روی، اکسید روتنیوم، اوکسینوکسات و… از جمله مواد حساسیت زایی هستند که ممکن است در کرم‌های ضد آفتاب وجود داشته باشند و موجب حساسیت پوستی برخی افراد شوند. 

در صورت وجود حساسیت یا آلرژی نسبت به این مواد، توصیه می‌شود که به دنبال کرم‌های ضد آفتاب با مواد شیمیایی کمتر یا محصولات طبیعی باشید.

 • ترکیبات مرطوب کننده و آرامش بخش:

ترکیباتی مانند آلوئه ورا، ویتامین E، گلیسیرین و هیالورونیک اسید می‌توانند رطوبت و آرامشی را برای پوست فراهم کنند. انتخاب کرم‌های ضد آفتابی که برای تولید آن‌ها از اینگونه ترکیبات استفاده شده است، می‌تواند به بهبود وضعیت پوست کمک کند.

 • ترکیبات ضد آب:

برخی از کرم‌های ضد آفتاب دارای ترکیباتی هستند که باعث می‌شوند که محصول مقاومت بیشتری در برابر آب داشته باشد. 

استفاده از کرم‌های ضد آفتاب دارای این مواد معمولاً برای کسانی که فعالیت‌هایی در تماس با آب دارند، مانند شنا یا ورزش‌های آبی، مناسب است.

 • ترکیبات ضد آفتاب فیزیکی و شیمیایی:

علاوه بر SPF، ترکیبات ضد آفتاب فیزیکی و شیمیایی موجود در کرم ضد آفتاب نیز مهم هستند. ترکیبات فیزیکی مانند دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی از طریق انعکاس و پراکندگی اشعه‌های UV از پوست محافظت می‌کنند. در حالی که ترکیبات شیمیایی مانند اوکسینوکسات و اوکتینوکسات از طریق جذب این اشعه‌ها از پوست محافظت می‌نمایند. 

انتخاب بین این دو نوع مواد ممکن است بر اساس نیازهای پوستی و عوامل حساسیت متفاوت باشد. بنابراین توصیه می‌شود در خصوص اینکه کدام یک از این ضد آفتاب‌ها برای شما مناسب‌تر هستند، با متخصصان پوست مشورت کنید.

بهترین ضد آفتاب ایزدین برای پوست حساس و خشک
بهترین ضد آفتاب ایزدین برای پوست حساس و خشک
ضد آفتاب مدل فیوژن واتر مجیک Fusion Water Magic ایزدین برای پوست حساس و خشک مناسب است و بافتی بر پایه‌ی آب دارد و فوق‌العاده سبک است. این ضد آفتاب، فاقد چربی بوده، به سرعت جذب پوست می‌شود و اثری از چربی و سنگینی روی پوست بجا نمی‌گذارد. ضد آفتاب ایزدی

5. ضد آب بودن

یکی از نکات حیاتی در استفاده از کرم‌های ضد آفتاب، مقاومت این محصولات در برابر آب است. چرا که این مورد می‌تواند تأثیر زیادی بر کارایی و کاربردی بودن محصول داشته باشد.

اگر قصد دارید در فعالیت‌هایی که نیاز به تماس با آب دارند، مانند شنا یا ورزش‌های آبی، شرکت کنید، انتخاب کرم‌های ضد آفتاب ضد آب بسیار حائز اهمیت است.

محصولاتی که مقاومت خوبی در برابر آب دارند می‌توانند برای مدت طولانی از پوست شما در برابر اشعه‌های مضر خورشید، محافظت کنند.

سخن پایانی

حفاظت از پوست در برابر تابش‌های مضر خورشید از جمله مسائلی است که نیازمند توجه و آگاهی فراوان است. انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب می‌تواند تأثیر مستقیم و اساسی در سلامت و جوانی پوست داشته باشد.

در این مطلب، به بررسی نکات مهمی که باید هنگام خرید در نظر گرفته شود تا بهترین کرم ضد آفتاب برای نوع پوست خود را انتخاب کنید، پرداختیم. 

حال دیگر می‌توانید با نگاهی دقیق به نیازهای پوستی خود، بهترین کرم ضد آفتاب را برای خود خریداری کنید و از پوست خود در برابر آسیب‌های ناشی از خورشید، محافظت کنید. 

ما در فروشگاه اینترنتی سوراو، برای شما بستری را ایجاد کرده‌ایم که می‌توانید طیف متنوعی از کرم‌های ضد آفتاب را با یکدیگر مقایسه کنید و با راهنمایی کارشناسان مجرب، بهترین محصول را برای خود انتخاب و خریداری نمایید.

برای مشاهده بهترین کرم‌های ضد آفتاب موجود در فروشگاه سوراو، لازم است به صفحه “خرید کرم ضد آفتاب” مراجعه نمایید.

سوالات متداول

۱. آیا چین و چروک‌های پوست قابل درمان هستند؟
2. در کدام مناطق از پوست احتمال ایجاد چین و چروک بیشتر است؟
3. آیا رژیم غذایی و مصرف مواد خاصی می‌تواند به پیشگیری از چین و چروک‌های پوست کمک کند؟
4. آیا استفاده از مرطوب‌کننده می‌تواند به کاهش ظاهر چین و چروک‌های پوست کمک کند؟