متن راهنمای خود را در اینجا اضافه کنید

تخفیف ویژه | محصولات اورجینال خارجی

مطمئن ترین روش تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک + فیلم و عکس

روش تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک

در کشورهایی مانند ایران به دلایل مختلفی ازجمله عدم وجود فروشگاه‌های مستقیم برند، محصولات آرایشی و بهداشتی فیک و تقلبی به میزان زیادی در بازار وجود دارد. سرم‌های اوردینری از همین محصولات هستند که تقاضای بالایی دارند و به همان نسبت نگرانی از تقلبی‌بودن آن در بین مصرف‌کنندگان زیاد است. از طرفی تشخیص اصالت محصولات مختلف معمولا کار آسانی نیست و ممکن است افراد به دلیل ناآگاهی، هزینه زیادی برای یک سرم تقلبی و بی‌کیفیت بپردازند. برای جلوگیری از این مسئله، در مقاله پیش رو با چند روش ساده برای تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک آشنا خواهیم شد.

 

ویدئوی مفید نقد محصولات اوردینری توسط خانم بهامین در کشور کانادا

(توضیحات بچ کد محصولات اوردینری)

 

در دقیقه 2 ویدئو در خصوص تاریخ انقضا و بچ کد محصولات اوردینری توضیحات مفیدی داده شده است.

 

 

راه‌های تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک

اگر جزو افرادی هستید که به سلامت پوست خود اهمیت می‌دهید، حتما تابه‌حال نام برند اوردینری و سرم‌های موثر آن را شنیده‌اید. این برند نه تنها در ایران، بلکه در همه جهان با محصولات باکیفیت و درعین‌حال قیمت مناسب شناخته می‌شود. علیرغم آن که The Ordinary از سال 2017 به بازار عرضه شد، در همین مدت زمان کوتاه توانست پرفروش‌ترین سرم در دنیا لقب بگیرد. توجه به بسته‌بندی، فونت، نوشته‌های روی جعبه،بچ کد، شکل قطره‌چکان و بافت محصول از مواردی است که هنگام خرید باید به آن دقت کنید:

 

1- کیفیت بسته‌بندی

به‌عنوان یک قاعده کلی، بسته‌بندی محصول فیک کیفیت مناسبی ندارد و این موضوع در نگاه اول به چشم می‌خورد. بعضی از نمونه‌ محصولات اوردینری بسته‌بندی محکم با لمس مخملی دارد. با این وجود، کیفیت بسته‌بندی را نمی‌توان ملاک اصلی درنظر گرفت.

 

2- فونت نوشتاری

در محصول تقلبی، نوشته‌ها بولد و پررنگ‌تر نوشته می‌شود و هنگامی که نوع اصل و فیک را در کنار هم قرار می‌دهیم، این تفاوت کاملا مشهود است. به تصویر زیر نگاه کنید.

 

روش تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک

تفاوت فونت در بسته‌بندی محصول اصلی و تقلبی

 

3- نوار دور جعبه و بطری

یکی از ویژگی‌های اصلی محصولات اوردینری، وجود نوار خاکستری در دورتا دور بسته‌بندی و بطری سرم‌ها است. برای تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک، به این نوار توجه کنید. در محصول اصلی، نوار خاکستری کاملا باکیفیت و منعکس‌کننده ملایم نور است. اما در محصول فیک، رنگ نوار تیره‌تر، بزرگ‌تر و غیربراق مشاهده می‌شود.

 

تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک

سرم اصلی اوردینری، دارای خط خاکستری درخشان و منعکس‌کننده نور

 

4- نوشته‌ روی بسته‌بندی، یکی از روش‌های تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک

در محصولات فیک، نوشته‌های روی بسته‌بندی معمولا تفاوت‌هایی با سرم اصلی دارد. برای مثال بند آخر توضیحات ممکن است حذف شده یا تغییر کرده باشد. این راه تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک نیاز به دقت بیشتری دارد و لازم است محصول با بسته‌بندی موجود در سایت برند چک شود. برای مثال سرم نیاسینامید و زینک دارای دستورالعمل دقیق 8 خطی روی شیشه محصول است. اما دستورالعمل محصول جعلی تنها دو خط طول دارد. بعضی از جعبه‌ها ممکن است حاوی کلمات کره‌ای نیز باشد به این دلیل که اوردینری یک فروشگاه در کره جنوبی دارد و برخی از فروشندگان محصولات خود را از مبدا این کشور وارد می‌کنند.

 

روش‌های تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک

تفاوت در طرز استفاده دو سرم اصل و تقلبی

 

5- بچ کد محصولات اوردینری

برند اودینری هنگام عرضه سرم و سایر محصولات خود یک عدد چند رقمی روی آن درج می‌کند که بچ کد نام دارد و با رنگ آبی یا مشکی نوشته می‌شود. در صورت اصل‌بودن، بچ کد باید روی بسته‌بندی و بطری سرم وجود داشته‌ و با هم یکسان باشد.

 

روش تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک با توجه به بچ کد

یکسان‌بودن بچ کد روی جعبه و بطری محصول

 

درنظر داشته باشید که بسیاری از بچ کدهای اوردینری توسط سایت‌های بچ کدخوان قابل ردیابی نیست. از طرفی اگر این بچ کدها تاییدشده هم باشند، به‌راحتی می‌توان آن‌ها را تکرار و روی محصولات مختلف کپی کرد. پس این وجود بچ کد به‌تنهایی دلیل بر اصالت کالای شما نیست.

 

6- توجه به شکل قطره چکان، موثر در تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک

حباب پیپت در محصولات اصلی، نرم و به رنگ سفید یا خاکستری بسیار ملایم است. گزارش‌ها نشان می‌دهد قطره چکان سرم تقلبی سفت است و رنگ آن به زردی تمایل دارد.

 

روش تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک

تفاوت در رنگ حباب قطره‌چکان سرم اوردینری اصل و تقلبی

 

در محصول اصلی، یک شکاف کوچک بین حباب پیپت و درپوش وجود دارد که می‌تواند راهی برای تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک باشد. این شکاف معمولا در سرم‌های غیراصل وجود ندارد و کلاهک قطره‌چکان مستقیما به درپوش متصل است.

 

روش تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک

شکاف موجود در قطره چکان سرم اصلی اوردینری

 

در سرم اوردینری اصل، کیفیت خطوط موجود روی درپوش بالاتر و فرورفتگی‌های آن بیشتر از نوع تقلبی است. توجه کنید که در محصولات جعلی، هم لوله قطره‌چکان و هم بطری، کمی بلندتر هستند.

 

انواع روش تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک

تفاوت در کیفیت خطوط 6 تایی روی درپوش سرم اصلی و تقلبی اودینری

 

کمپانی دسیم هر از چندگاهی تغییراتی در بسته‌بندی سرم‌های The Ordinary اعمال می‌کند. به‌همین دلیل مواردی مانند جنس بسته‌بندی، تفاوت در اندازه فونت، فاصله حروف و رنگ مهر روی بطری می‌تواند نشان از تقلب باشد یا نباشد. برای اطمینان از تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک، توجه به نکات مهمتر مثل کیفیت خود محصول، اهمیت بیشتری دارد.

 

کیفیت بافت سرم های اوردینری؟

توجه به کیفیت دشوارترین و درعین‌حال مطمئن‌ترین راه برای تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک است. در محصول اصلی، بطری باید به‌طور کامل توسط محتویات پر شده باشد اما در سرم تقلبی این گونه نیست. پس به‌عنوان اولین قدم، حجم سرم را چک کنید.

 

روش تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک

تفاوت در حجم، یکی از روش‌های تشخیص سرم اودینری اصل و فیک

 

حالا به سراغ کیفیت سرم می‌رویم. برحسب آنکه چه نوع سرمی خریداری می‌کنید، پارامترهای بررسی کیفیت محصول می‌تواند متفاوت باشد. اما به‌طور کلی این نکته را به یاد داشته باشید که اوردینری در  تولید محصولات خود از عطر مصنوعی استفاده نمی‌کند. پس اگر بعد از بازکردن سرم متوجه رایحه مصنوعی شدید، سرم شما تقلبی است.

در اینجا به چند نمونه از سرم‌های پرطرفدار و روش تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک برای آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 

1- سرم پیلینگ و لایه بردار اوردینری:

یکی از انواع سرم‌های اوردینری که به‌راحتی می‌توان نوع جعلی را از اصلی تشخیص داد، سرم پیلینگ و لایه بردار اوردینری است. چرا که تفاوت بین آن‌ها کاملا آشکار است. این محصول باید پس از برخورد با پوست، احساس سوزن سوزن‌شدن خفیفی ایجاد کند و بویی شبیه سرکه و آلوترش بدهد. بعضی از افراد که سرم تقلبی خریداری کرده‌اند گزارش دادند که پس از مصرف هیچ احساسی روی پوست خود نداشتند. به‌علاوه سرم آن‌ها حاوی عطر و بویی مانند گل رز است. رنگ این محصل باید رنگ قرمز واقعی(و نه صورتی) داشته و پوست را پس از مصرف دچار لک نکند.

 

2- سرم نیاسینامید اوردینری:

تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک نیاسینامید 10%+ زینک1% نیاز به کمی دقت دارد. بافت سرم اصل، باید نسبتا غلیظ و کدر باشد و هنگام استفاده، کمی کف ایجاد کند. اگر سرم شما یک محلول شفاف و روان است، آن را دور بریزید.

 

روش تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک

تفاوت بافت سرم نیاسینامید 10%+ زینک1% اصل و فیک

3- سرم لاکتیک اسید+HA:

محلول با بافت شبیه ژل و رنگ هلویی/قهوه‌ای که بوی خاصی دارد و پس از تماس با پوست، مقداری سوزش ایجاد می‌کند.

 

4- تشخیص سرم اصل هیالورونیک اسید دریایی:

بافت سرم هیالورونیک اصل باید آبکی با بوی دریایی باشد و بدون چسبندگی، روی پوست جذب شود.

 

5- سرم هیالورونیک‌اسید2%+ ویتامینB5:

این سرم، شفاف، بی‌رنگ بر پایه آب است و هنگامی که خشک می‌شود حالتی چسبنده ایجاد می‌کند.

 

6- سرم بافه+ پپتید مس:

برای تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک، به بافت سرم بافه و پپتید توجه کنید. این محصول باید یک ژل سبک آبکی و به رنگ آبی روشن باشد.

 

روش تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک

بافت مطلوب سرم بافه+ پپتید مس اوردینری

7- سرم بافه اوردینری:

بافت این سرم به شکل واترژل و کمی کدر است و هنگام مصرف، کمی چسبنده احساس می‌شود. هرگونه تغییر در این بافت باید شما را نسبت به اصل‌بودن سرم مشکوک کند.

 

8- سرم کافئین دور چشم:

بافت قهوه‌ای روشن، شفاف و بر پایه آب، از ویژگی‌های سرم کافئین اوردینری است. توجه کنید که این محصول حتما باید در بسته‌بندی UV و تیره عرضه شود.

 

به‌عنوان سخن پایانی، فراموش نکنید که با وجود همه موارد گفته‌شده، برای آنکه از اصالت سرم خود مطمئن شوید، بهترین روش، انتخاب یک فروشگاه معتبر است. چرا که گاهی اوقات سرم اصلی ماهرانه کپی شده و تشخیص سرم اوردینری اصل و فیک توسط خریدار بسیار سخت خواهدبود. پس قبل از خرید محصولات اوردینری، در مورد فروشگاه مورد نظر تحقیق کنید.

سوال یا پیشنهادی دارید در کامنت بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب بر اساس دسته بندی ها

از طریق ذیل می توانید براساس دسته بندی ها مطالب را مشاهده کنید.

مقالات مرتبط

در ذیل لیست مقالات مرتبط را مشاهده می کنید.

خواص روغن آرگان برای مو کودکان

خواص روغن آرگان برای مو کودکان

موی کودکان در مقابل بزرگسالان از حساسیت بیشتری برخوردار است و به‌همین دلیل لازم است تا مراقبت بیشتری از آن انجام بگیرد. وجود شامپو، لوسیون

سوالات متداول

چگونه سرم‌های اصل و فیک اوردینری را تشخیص دهیم؟