متن راهنمای خود را در اینجا اضافه کنید

تخفیف ویژه | محصولات اورجینال خارجی

بهترین شامپو کلاژن برای رشد و تقویت مو

بهترین شامپو کلاژن برای رشد و تقویت مو

اگر موهای ظریف، ضعیف، آسیب دیده یا شکننده‌ای داشته باشید، احتمالا برخی افراد استفاده از یک شامپو کلاژن را به شما پیشنهاد می‌دهند. طیف مختلفی از محصولات پوست و مو مثل شامپو، کرم، لوسیون، سرم و مکمل‌های تقویتی می‌توانند کلاژن داشته باشند و به تقویت و استحکام بافت‌های بدن کمک کنند. دسته‌ای از شامپوهای استحکام بخش و ترمیم کننده‌ی مو را شامپوهای غنی شده با این پروتئین ارزشمند یا آمینواسید‌های حاصل از تجزیه آن تشکیل می‌دهند.

 

بهترین و پرطرفدارترین شامپوی کلاژن که اغلب مشتریان از آن رضایت داشته اند، شامپو بیوتین کلاژن اوجی ایکس است. 

شامپو او جی ایکس OGX اصل بیوتین و کلاژن | ضد ریزش و ضخیم کننده تارهای مو

 

رضایت کاربران از شامپو بیوتین کلاژن ogx

توضیحات عکس: نظرات مشتریانی که از این شامپو استفاده کرده اند. 

 

 

 

چرا موها به کلاژن نیاز دارند؟

در پاسخ به این سوال رایج که چرا موهای ما به کلاژن یا شامپو کلاژن نیاز دارند، لازم است به ساختمان طبیعی هر رشته مو اشاره کنیم. موهای ما از پروتئین تشکیل شده‌اند که در ساقه‌ی مو شامل انبوهی از پروتئین‌های کراتین و در ریشه یا فولیکول مو شامل کلاژن‌ها هستند. بنابراین کلاژن در استحکام، نگهداری و کنترل ریزش تارهای مو بسیار تاثیرگذار است.

همچنین پپتیدهای کلاژن به محض دریافت از طریق پوست، مکمل‌ها یا مواد خوراکی، می‌توانند در بدن تجزیه و تبدیل به آمینواسید بشوند. بدن ما می‌تواند از بعضی از این اسیدهای آمینه مثل پرولین برای ساخت کراتین که پروتئنی اصلی سازنده موهاست، استفاده کند. بنابراین دریافت کلاژن بیشتر از طریق تقویت تولید کراتین در افزایش استحکام موها و ترمیم ساختار فیبرهای مو نیز موثر است.

تحقیقات محدودی هم وجود دارند که از نقش آنتی اکسیدانی کلاژن‌ها سخن می‌گویند. پژوهشگران این تحقیقات معتقدند که پرتئین کلاژن می‌تواند از آسیب بالقوه‌ای که رادیکال‌های آزاد به سلول‌های پوست سر و فولیکول مو وارد می‌کنند، جلوگیری کند. پس با این فرض خرید شامپو کلاژن گزینه خوبی در حفظ سلامت و زیبایی بالقوه موها خواهد بود.

از طرف دیگر در حدود 70 درصد از پوست ما را رشته‌ها‌ی استحکام بخش کلاژن‌ تشکیل می‌دهند. در قسمت سر، لایه میانی پوست در بر دارنده‌ی ریشه‌ی موهاست؛ پس تامین کلاژن مورد نیاز پوست، از پیری آن و شل شدگی و ضعف فولیکول‌های مو هم جلوگیری می‌کند. در واقع قدرت ارتجاعی و استحکام بیشتر پوست، باعث می‌شود که موها محکم‌تر در آن مستقر باشند و سلول‌های سالم پوست به رشد و فعالیت بهتر سلول‌های پیاز مو هم کمک می‌کنند. به همین دلایل گفته می‌شود موهای ما دائما به تولید کلاژن نیاز دارند و دریافت کلاژن بیشتر موجب تقویت آنها می‌شود.

 

بهترین شامپو کلاژن

 

 

 

استفاده از شامپو کلاژن چه تاثیری روی رشد و تقویت موها می‌گذارد؟

شامپوهای حاوی کلاژن امروزی، معمولا با پپتیدهای ناشی از هیدرولیز این پروتئین یا مجموعه‌ای از آمینواسیدهای موجود در ساختار آن غنی شده‌اند. با وجود اینکه موها از سلول‌های زنده تشکیل نشده‌اند و نمی‌توانند این پپتیدها را جذب کرده و با آن‌ها کلاژن بسازند، اما این ذرات اندازه کوچکی داشته و از طریق پوست سر قابل جذب هستند.

به طور معمول شامپوهای دارای کلاژن با برخی دیگر از پروتئین‌ها، آمینواسیدها یا ویتامین‌ها هم ترکیب شده‌اند تا اثر بهتر و تضمین شده‌تری روی موها بگذارند. بشر در دهه اخیر در ساخت انواع شامپو کلاژن پیشرفت زیادی داشته و برندهای مختلفی برای تولید آن دست به کار شده‌اند. این شامپوها شوینده‌هایی هستند که ضمن تقویت موها، با چند دقیقه قرارگیری روی سر، اجزای کلاژن را به پوست سر تزریق می‌کنند.

هر شامپوی حاوی این پروتئین، پوست سر و موها را تغذیه می‌کند و به داشتن موهای محکم‌تر، ترمیم و کاهش ریزش مو بسیار کمک می‌کند. پس چه بهتر که قبل از این که دیر شود، یکی از آن‌ها را برای تقویت موهای نازک، ضعیف یا آسیب دیده‌ی خود امتحان کنید.

 

همچنین شما می‌توانید در سایت سوراو این شامپوی اصل و نرم کننده‌ی آن را در یک پک خریداری کنید.

شامپو و نرم کننده او جی ایکس OGX بیوتین و کلاژن

 

 

 

 

 

سوال یا پیشنهادی دارید در کامنت بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب بر اساس دسته بندی ها

از طریق ذیل می توانید براساس دسته بندی ها مطالب را مشاهده کنید.

مقالات مرتبط

در ذیل لیست مقالات مرتبط را مشاهده می کنید.