SiteLogo

8 راهکار موثر برای تثبیت آرایش در روزهای گرم (افزایش ماندگاری آرایش در تابستان)(✅تایید شده توسط مائده فتاحی کارشناس سوراو)
8 راهکار موثر برای تثبیت آرایش در روزهای گرم سال | افزایش ماندگاری آرایش در تابستان

تثبیت آرایش بر روی پوست در روزهای گرم سال، برای بسیاری افراد امری چالش برانگیز است اما در حقیقت با استفاده از چند راهکار ساده و توجه به برخی موارد، انجام پذیر است. به طور کلی، راهکارهای بسیاری برای افزایش ماندگاری آرایش در روزهای گرم وجود دارد اما کارآمدترین و مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • آماده سازی پوست
  • استفاده از یخ
  • استفاده از پرایمر
  • کاهش استفاده از محصولات آرایشی مایع
  • انجام آرایشی سبک
  • استفاده از BB کرم
  • استفاده از محصولات آرایشی ضد آب
  • استفاده از محصولات تثبیت کننده آرایش

تثبیت آرایش در روزهای گرم

1- آماده سازی پوست

آماده‌سازی پوست برای آرایش یک گام اساسی و حیاتی در خصوص افزایش ماندگاری آرایش است. این مرحله باعث می‌شود که پوست شما برای آرایش، به خوبی آماده شود و مواد آرایشی برای مدت بیشتری بر روی پوست باقی بمانند.

برای آماده‌سازی پوست، ابتدا لازم است که پوست خود را با استفاده از یک شوینده مناسب شستشو دهید. بعد از شستشو پوست، خوب است که به ترتیب از تونر، کرم مرطوب کننده و کرم ضد آفتاب استفاده نمایید. 

اعمال تونر بر روی پوست، به تنظیم pH آن کمک می‌کند و باعث جذب بهتر کرم مرطوب کننده می‌شود. استفاده از کرم مرطوب کننده نیز به تامین رطوبت پوست و کنترل میزان چربی آن کمک می‌کند و باعث می‌شود آرایش بهتر بر روی پوست قرار بگیرد. اعمال کرم ضد آفتاب نیز بسیار مهم است، زیرا این محصول به حفظ پوست در برابر نور خورشید و سایر عوامل محیطی، کمک بسیاری می‌کند.

2- استفاده از یخ

بستن منافذ باز پوست، یکی از مهم‎‌ترین کارهایی است که برای ماندگاری بیشتر آرایش در روزهای گرم باید انجام شود. چرا که بستن منافذ باز پوست با کاهش تولید چربی و تعریق، باعث می‌شود مواد آرایشی برای مدت بیشتری بر روی پوست باقی بمانند.

برای منافذ پوست بسته شوند یا کوچک‌تر گردند، راهکارهای مختلفی وجود دارد اما یکی از کارآمدترین آن‌ها، استفاده از یخ است. 

به این منظور می‌توانید پس از شستشو پوستتان، تکه‌ای قالب یخ بردارید و آن را به طور ملایم بر روی سطح پوستتان بکشید. 

3- استفاده از پرایمر

اگر می‌خواهید از پخش شدن آرایش‌تان در روزهای گرم سال جلوگیری کنید، پرایمر، یکی از مهم‌ترین محصولات آرایشی است که باید از آن استفاده کنید.

به طور کلی استفاده از پرایمر، مزایای بسیار زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این محصول، این است که برای شما پوستی صاف و بی‌نقص به ارمغان می‌آورد و اینگونه باعث قرارگیری بهتر آرایش بر روی پوست می‌شود. از مزایای دیگر استفاده از پرایمر می‌توان به بهبود پخش مواد آرایشی بر روی پوست و تثبیت آن‌ها بر روی پوست، ایجاد جلوه‌ای طبیعی برای آرایش و… اشاره کرد.

تثبیت آرایش در روزهای گرم سال

4- کاهش استفاده از محصولات آرایشی مایع

محصولات آرایشی مایع بر اساس حرارت و گرما، در مقایسه با سایر محصولات آرایشی مانند محصولات آرایشی پودری، سریعا بر روی پوست پخش می‌شوند. از این رو پیشنهاد می‌شود که برای سایه چشم، رژگونه و… از محصولات پودری استفاده نمایید.

5- انجام آرایشی سبک

گرما باعث تعریق پوست می‌شود و تعریق باعث پخش شدن مواد آرایشی بر روی پوست می‌شود. در نتیجه در روزهای گرم سال هر چقدر آرایش سبک‌تری داشته باشید، بهتر می‌توانید آن را بر روی پوست خود تثبیت کنید و میکاپ مرتب‌تر و تمیزتری داشته باشید.

تثبیت آرایش در روزهای گرم سال

6- استفاده از BB کرم

در روزهای گرم سال که پوست به شدت عرق می‌کند، خوب است به جای استفاده از کرم پودر، از بی بی کرم استفاده نمایید. بی بی کرم‌ها دارای پوشش سبکی هستند و به خوبی بر روی پوست می‌خوابند و به میزان قابل توجهی عیوب پوست را می‌پوشانند.

با استفاده از BB کرم، علاوه بر اینکه برای پوست خود جلوه‌ای طبیعی ایجاد می‌کنید، به سلامت آن نیز کمک می‌کنید و آرایشی سبک خواهید داشت.

هر آنچه باید در مورد BB کرم (بی بی کرم) بدانید
هر آنچه باید در مورد BB کرم (بی بی کرم) بدانید
آیا دنبال یک راه حل جادویی برای ظاهری بی‌عیب و زیبا برای پوستتان هستید؟ آیا تاکنون نام BB کرم (بی بی کرم) را شنیده‌اید؟ BB کرم یک محصول آرایشی و مراقبتی نسبتاً جدید است که به سرعت محبوبیت فراوانی در بین خانم‌ها و آقایان پیدا کرده است. این کرم با توان

7- استفاده از محصولات آرایشی ضد آب

به طور کلی، محصولات آرایشی ضد آب، در مقایسه با سایر محصولات آرایشی از ماندگاری بیشتری برخوردار هستند و به هیچ عنوان پخش نمی‌شوند. در نتیجه برای تثبیت آرایش در روزهای گرم سال، پیشنهاد می‌شود که از محصولات آرایشی ضد آب استفاده کنید.

البته نیازی نیست که تمام محصولات آرایشی‌تان ضد آب باشد و استفاده از خط چشم، ریمل و رژ لب ضد آب کفایت می‌کند.

تثبیت آرایش در روزهای گرم سال

8- استفاده از محصولات تثبیت کننده آرایش

 اسپری تثبیت کننده آرایش یا پودر فیکس، از جمله محصولات آرایشی کاربردی در روزهای گرم سال و موقعیت‌های حساس هستند که کمک شایانی به حفظ آرایش و تثبیت شدن مواد آرایشی بر روی پوست می‌کنند.

در نتیجه یکی از بهترین کارهایی که برای حفظ مواد آرایشی بر روی پوست می‌توانید انجام دهید، استفاده از پودر فیکس یا اسپری تثبیت کننده آرایش، در آخرین مرحله آرایش است.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم شما را با ترفندهایی که به تثبیت بیشتر و بهتر آرایش بر روی پوست در روزهای گرم سال کمک می‌کنند، آشنا کنیم. 

در کنار تمام موارد ذکر شده، فراموش نکنید که استفاده از محصولات آرایشی با کیفیت و درجه یک، مهم‌ترین تاثیر را بر روی ماندگاری آرایش دارند. بنابراین لازم است قبل از توجه به این موارد، از محصولات آرایشی خوب و مناسب استفاده نمایید که توسط برندهای معتبر تولید شده‌اند، همچنین با نوع پوست شما سازگاری دارند. ما در فروشگاه سوراو، تمام تلاش خود را کرده‌ایم که به عنوان مرجع فروش لوازم آرایشی اصل و درجه یک، طیف گسترده‌ای از لوازم آرایشی و مراقبت از پوست را در اختیار شما بگذاریم تا بتوانید با مراجعه به فروشگاه سوراو، بهترین محصولات را برای خود با توجه به نوع پوستتان و نیازهایش، خریداری کنید. 

اگر شما ترفندی را بلد هستید یا تجربه‌ای در خصوص هر یک از راهکارهای ارائه شده دارید، خوشحال می‌شویم آن را از طریق بخش نظرات با ما و سایر همراهانمان به اشتراک بگذاریم.

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط