متن راهنمای خود را در اینجا اضافه کنید

تخفیف ویژه | محصولات اورجینال خارجی

بهترین رژ لب بدون سرب کانادایی با قیمت مناسب

رژ لب بدون سرب

در بین لوازم آرایشی با وجود محبوبیت فراوانی که در بین مصرف‌کنندگان دارند، گاهی سازنده ناچار خواهد بود از برخی روش‌ها یا مواد در محصولات خود استفاده کند که برای سلامتی انسان چندان بی‌خطر نیستند. شاید شما هم آوازه‌ی استفاده از سرب در انواع محصولات آرایشی و به ویژه رژ لب‌ها را شنیده باشید. اما آیا می‌دانید در چه رژ لب‌ هایی از سرب استفاده می‌شود؟ محصولات کدام کمپانی‌ها از سرب بهره می‌گیرند و اساسا آیا رژ لب بدون سرب هم داریم؟ اصلا سرب چه مضراتی برای بدن ما دارد؟

همه‌ی این‌ها سوالاتی هستند که دانستن آن برای هر خانمی ضروری است. پس ما برای پاسخ به تمامی این سوال‌ها از شما دعوت می‌کنیم تا خواندن این مقاله را از دست ندهید.

 

معرفی بهترین رژلب بدون سرب و نظرات مشتریان

 

رژلب بدون سرب تروکالر ایوان اصل کانادایی

?روی عکس محصول کلیک کنید?

رژلب بدون سرب مات تروکالر ایوان اصل

نظرات رژلب بدون سرب

 

مضرات سرب موجود در لوازم آرایشی

شاید از خود بپرسید اصلا چرا از سرب به عنوان یک ماده‌ی مضر برای بدن یاد می‌شود؟ در پاسخ می‌گوییم که این عنصر در کل یک ماده‌ی خطرناک برای سلامتی ما است که می‌تواند از راه‌های مختلفی از جمله تنفس هوای آلوده و یا تناول خوراکی‌های آلوده به سرب، به بدن ما وارد شود.

زمانی که میزان سرب وارد شده به بدن فرد از حد مشخصی تجاوز کند، خطرات جدی برای سلامتی وی به ارمغان می‌آورد. شاید یکی از مهم‌ترین این تهدیدات را می‌توان مستعد شدن برای ابتلا به انواع سرطان دانست. بنابراین وقتی که خانم‌ها روزانه مقادیری از رژ لب جامد یا رژ لب مایع خود را ناخواسته می‌خورند، در برابر معضلی جدی به نام سرطان بسیار آسیب پذیرتر از سایرین خواهند بود. پس طبیعی است که تقاضای آن‌ها برای رژ لب بدون سرب ، شرکت‌ها را به تولید چنین محصولی وادار کند.

 

همچنین از خطرات دیگر سرب، رسوب تدریجی در اندام‌ها و بافت‌های مختلف بدن را می‌توان نام برد. این موضوع به شدت منجر به بروز آسیب و اختلال در کارایی اعضای بدن خواهد شد. برای مثال می‌توان گفت مسمومیت با مقادیر قابل توجه سرب که به مرور زمان وارد بدن و انباشته شده است، مشکلات متعددی از جمله آسیب به کلیه‌ها، سیستم اعصاب، عملکرد مغزی، دستگاه گوارش، دستگاه شنوایی و مانند آن را موجب می‌شود. در حالی که تولید یک رژ لب بدون سرب می‌تواند از تمامی این خطرات پیشگیری کند.

 

تماس با سرب باعث افزایش فشار خون می‌شود!

محققان ثابت کرده‌اند که ورود سرب به بدن، به طور جدی افزایش فشار خون را به همراه خواهد دارد. در بین سایر محصولات زیبایی و آرایشی، بیشترین میزان سرب در رژ لب‌ها (به خصوص انواع قرمزتر آن‌ها) وجود دارد. بنابراین تخمین زده می‌شود که با توجه به وزن تقریبی هر رژ لب که حدود 3 گرم دانسته می‌شود، و دفعات متعدد استفاده از آن در طول روز، چیزی در حدود 3 کیلو رژ لب در طول عمر فرد بلعیده می‌شود!

از دیگر عوارض سرب می‌توان به این مساله اشاره کرد که کودکان چه قبل از تولد و چه بعد از تولد در سنین خردسالی، تحت تاثیر سرب وارد شده به بدنشان به اختلالات عصبی و روانی دچار می‌شوند. سرب در انواع محصولات آرایشی مانند رژ لب، سایه‌ی چشم، رژ گونه و مانند آن وجود دارد که در بین این‌ها رژ لب به دلیل تماس مستقیم با دهان و سیستم تنفسی بسیار مهم‌تر خواهد بود.

تمام مسائل مطرح شده بر اهمیت تولید نمونه‌های رژ لب بدون سرب مانند رژ لب ایوان، می‌افزاید.

 

آیا رژ لب بدون سرب وجود دارد

 

چرا در رژ لب از سرب استفاده می‌شود؟

طبق ادعای سایت اتحادیه‌ی اروپا، سرب به عنوان ناخالصی یا آلودگی غیر عمدی در ترکیبات رژ وجود داشته و دلیلی وجود ندارد که آن را به عمد یا به دلایل سودجویی به این محصول وارد کنند.

در حقیقت، در طی فرایندهای خالص‌سازی رنگدانه‌های به‌کار برده شده در رژ، مقادیری سرب نیز وارد این مجموعه می‌شود. این در حالی است که فناوری لازم برای حذف کامل این سرب، هنوز گسترده نشده است. با این که این میزان سرب در برابر سربی که از طریق تنفس در هوای شهرهای آلوده‌ای مثل تهران دریافت می‌کنیم، بسیار ناچیز است، اما هیچ توجیهی برای بی‌خطر بودن آن وجود ندارد.

بنابراین به دنبال آگاهی مردم دنیا از این مساله، نیاز به تولید رژ لب بدون سرب مطرح می‌شود.

طبق گزارش سایت FDA مقدار مجاز برای سرب در محصولات آرایشی مانند رژ لب در حدود 10-20 پی‌پی‌ام خواهد بود و تولیدکننده‌ی محصول حق ندارد از این میزان تجاوز کند. البته می‌دانیم که در محصولات فیک و غیر مجازی که توسط تولیدکنندگان غیر معتبر و بدون رعایت استانداردها عرضه می‌شود، تضمینی وجود ندارد که این میزان مقدار رعایت شود. بنابراین باید از خرید چنین محصولاتی به علت ارتباط مستقیم با سلامتی انسان، جدا اجتناب کرد.

 

رژ لب بدون سرب

 

آیا رژ لب بدون سرب هم داریم؟

بله! پس از انجام تحقیقاتی که در زمان مطرح شدن مشکلات سرب موجود در رژ لب‌ها صورت گرفت، کمپانی‌ها شروع به انجام تحقیقات گسترده برای ساخت و ارائه‌ی نمونه‌های بدون سرب آن کردند. این تلاش‌ها با موفقیت‌هایی نیز همراه شد.

البته با این وجود هنوز هم تعداد زیادی از رژ لب‌های امروزی که تولید و به بازار عرضه می‌شوند، حاوی سرب بوده و هیچ الزامی وجود ندارد که این مساله بر روی بسته‌بندی آن‌ها ذکر شود. در کنار آن‌ برخی کمپانی‌های تولید کننده‌ی لوازم آرایشی و زیبایی نیز اقدام به تولید رژهایی بدون سرب کرده‌اند.

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، مصرف مقادیر بالای سرب که می‌تواند از طریق رژ لب وارد دستگاه گوارش و تنفس شود، خطرات مهمی از جمله کاهش بهره هوشی یا IQ، بروز تشنج، سقط جنین در زنان باردار و پرخاشگری را به همراه خواهد داشت.

در حال حاضر برخی از برندهای موفق دنیای آرایش، مانند مک، ایوان و اوریفیلم اقدام به تهیه‌ی رژهای سالم و عاری از سرب نموده‌اند که ظاهرا با رضایت و استقبال عمومی مصرف کنندگان نیز مواجه شده است.

 

توضیحاتی در مورد رژ لب بدون سرب Avon

یکی از مطرح‌ترین برندهای تولید کننده‌ی لوازم آرایشی، ایوان (Avon)، نمونه‌ای از رژ لب را تولید کرده است که فاقد سرب است. این محصولات دارای کیفیتی بسیار عالی و بافتی کاملا نرم بوده و رنگدانه‌های آن به خوبی روی لب‌ها می‌نشیند.

 

رژلب بدون سرب

 

رژ لب بدون سرب Avon، حالت مات و مخملی با رنگ دلخواه شما بر روی لب‌هایتان ایجاد می‌کند. نگران نمونه‌های فیک نباشید، چون این رژ لب کاملا اورجینال بوده و کیفیت آن تضمین می‌شود.

ایوان مدعی است در این رژ لب‌ها به هیچ عنوان سرب، پارابن و ترکیبات مضر دیگر که سلامتی شما را تهدید می‌کنند، وجود ندارد. این رژها را می‌توانید هم به‌صورت ست‌های چندتایی و هم به‌صورت تکی و در رنگ‌های دلخواه از فروشندگان معتبر لوازم آرایشی خریداری نمائید.

پس با توجه به آنچه در بالا گفته شد، بهتر است به جای استفاده از محصولات سرب‌دار، از نمونه‌های عاری از سرب مانند رژ لب بدون سرب ایوان استفاده کرد. سلامتی مهم‌ترین نعمت خدادادی ماست که باید با دقت کافی از آن مراقبت کنیم. باید دقت کرد که محصولات بدون سرب را حتما از فروشندگان معتبر خریداری کنید، زیرا تشخیص اینکه کدام یک فیک و تقلبی یا کدام رژ لب واقعا دارای سرب هست یا خیر، کار بسیار دشواری است.

 

سوال یا پیشنهادی دارید در کامنت بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب بر اساس دسته بندی ها

از طریق ذیل می توانید براساس دسته بندی ها مطالب را مشاهده کنید.

مقالات مرتبط

در ذیل لیست مقالات مرتبط را مشاهده می کنید.

۱۰ خاصیت خوب روغن آرگان برای پوست

10 خاصیت خوب روغن آرگان برای پوست

  روغن آرگان از میوه‌هایی که روی درختان بومی مراکش رشد می‌کنند، تولید می‌شود. این روغن اغلب به شکل خالص فروخته می‌شود و می‌تواند مصرف

برند آرکانسیل arcancil

معرفی برند آرکانسیل arcancil

شرکت آرکانسیل (Arcancil) در سال 1935 توسط دو شیمیدان و متخصص آرایش در یک محیط بسیار کوچک در پاریس به لطف نبوغ و خلاقیت برادران هاولیک

فرق فیس واش با ژل شستشو

فرق فیس واش با ژل شستشو در چیست؟

شوینده‌های صورت انواع بسیار مختلفی دارند که می‌توان بر حسب سلیقه، نوع پوست، خاصیت و ویژگی‌هایشان از بین آن‌ها شوینده مورد نظر را پیدا کرد.

سوالات متداول

چرا پیشنهاد می‌شود از رژ لب‌های بدون سرب استفاده شود؟