SiteLogo

معرفی بهترین محصولات اوردینری برای منافذ باز پوست + سوالات متداول

مائده فتاحی 13 آبان 1402
0 337
محصولات اوردینری برای منافذ باز پوست

منافذ باز پوستی، یکی از شایع ترین مشکلات پوستی هستند. با داشتن روتین های منظم پوستی و رعایت آن می توانید، منافذ باز پوستی را درمان کنید. در ابتدا برای درمان این مشکل پوستی باید نوع پوست خود را به درستی تشخیص بدهید. چون چربی و خشکی پوست هر دو باعث باز شدن منافذ باز می شوند. پس اگر پوست صورتتان چرب است، با کنترل ترشح سبوم می توانید مشکل منافذ باز پوستی را رفع کنید و اگر پوست خشکی دارید با آبرسانی عمیق پوست، منافذ به مرور زمان از بین می روند.

علت منافذ باز پوستی

 • چربی زیاد پوست
 • خشکی پوست
 • عوامل ژنتیکی
 • کمبود ویتامین A
 • عدم داشتن روتین پوستی
 • کاهش میزان کلاژن پوست
 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید
 • لایه برداری و پاکسازی نکردن پوست
 • انسداد منافذ با ذرات آلوده و آرایش
 • استفاده از محصولات پوستی و آرایشی نامناسب و سنگین
 • کاهش  خاصیت ارتجاعی پوست با افزایش سن
 • استفاده نکردن از ضد آفتاب در روتین پوستی
 • مصرف غذاهای شیرین، چرب و ناسالم

چرا باید از روتین پوستی استفاده کنم؟

همان طور که در بالا گفته شد، عدم داشتن روتین پوستی باعث باز شدن منافذ باز می شود. پس اگر یک روتین پوستی متناسب با مشکل و شرایط پوستی تان داشته باشید، می توانید هم منافذ باز را درمان کنید و هم از ایجاد آن جلوگیری کنید.

اولین قدم برای داشتن پوست صاف و بدون منافذ، شستشو درست و اصولی پوست است. اگر آرایش دارید، حتما ابتدا پوستتان را با میسلار واتر، بالم روغنی و یا شیرپاک کن پاک کنید. با این کار درون منافذتان از آرایش، آلودگی و ناخالصی ها کاملا تمیز می شود. بعد از آن باید حتما از یک ژل شستشو هم استفاده کنید.

قرار گرفتن طولانی در معرض نور مستقیم خورشید، باعث باز شدن منافذ باز می شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم در روتین خود حتما از یک کرم ضد آفتاب سبک استفاده کنید. بهتر است، ضد آفتاب هایی را انتخاب کنید که فاقد چربی و یا oil free باشند و باعث مسدود شدن منافذ نشوند. تمدید هر دو ساعت یکبار ضد آفتاب را هم فراموش نکنید. اگر تمدید آن برایتان سخت است، پیشنهاد ما به شما استفاده از ضد آفتاب های استیکی هستند که خیلی راحت می باشند.

چرا با رعایت روتین پوستی باز هم منافذ باز دارم؟

اگر روتینی که انتخاب می کنید، متناسب با شرایط پوستی تان نباشد، باعث ایجاد مشکلاتی مثل جوش و منافذ می شوند. حتما محصولاتی را انتخاب کنید که سبک باشند.

آیا آرایش زیاد باعث باز شدن منافذ می شود؟

اگر از محصولات آرایشی نامرغوب و سنگین استفاده کنید، منافذتان باز می شود. باید همیشه در انتخاب وسایل آرایشی دقت کنید و محصولات با کیفیت تهیه کنید.

نکته مهم

محصولات آرایشی و مراقبتی که تاریخ مصرف آن ها به اتمام رسیدن، باعث ایجاد مشکلات جدی مثل منافذ و جوش می شوند.

استفاده از اسکراب و لایه بردار ها به صورتی هفتگی پوست شما را پاکسازی می کند و باعث جلوگیری از ایجاد منافذ و کمک به درمان آن می شود.

محصولاتی که حاوی ترکیباتی مثل ویتامین C هستند، باعث کوچک شدن منافذ باز می شوند. مثل ژل های شستشو، اسکراب، تونر، سرم، کرم و …

بهترین روش استفاده از سرم ویتامین C

بهترین زمان استفاده از این سرم برای کوچک شدن منافذ، در روتین روز و همراه با ضد آفتاب است. برای اثر بخشی بیشتر حتما باید با کرم ضد آفتاب استفاده شود.

با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی و تولید کلاژن در پوست کم می شود. همچنین پوست در معرض خشکی زیاد و چین و چروک قرار می گیرد. همه این موارد هم در باز شدن منافذ پوستی تاثیر دارند. پس باید از کرم های ضد چروک و جوانساز در این سنین استفاده کنید.

محصولاتی حاوی مشتقات ویتامین A، مثل رتینول ها برای منافذ باز پوستی موثر هستند. اگر برای اولین بار است که می خواهید این محصول را وارد روتین تان کنید، حتما از درصدهای پایین شروع کنید و به مرور زمان درصدهای زیادتر را تهیه کنید.

برند محبوب اوردینری، به علت ترکیبات مغذی، تاثیر گذاری بالا و قیمت مناسب طرفداران زیادی در دنیا دارد. در ادامه می توانید با انتخاب محصولات اوردینری با توجه به نوع و مشکل پوستی تان، منافذ باز را درمان کنید.

بهترین سرم های اوردینری برای درمان منافذ باز

مناسب پوست چرب

مناسب پوست خشک و کم آب

 

مناسب افراد با سنین بالا و در معرض چین و چروک

مناسب انواع پوست