لوازم آرایشی اصل
5 دلیلی که خانم‌ها باید از لوازم آرایشی اصل استفاده کنند!

5 دلیلی که خانم‌ها باید از لوازم آرایشی اصل استفاده کنند!

استفاده از محصولات تقلبی به جای لوازم آرایشی اصل یکی از موضوعات مهم در حوزه سلامت جوامع است که متاسفانه در سال‌های اخیر همراه با رواج مصرف لوازم آرایشی بیشتر به چشم می خورد. مواد آرایشی فیک یا تقلبی محصولاتی هستند که با نام برندهای معتبر به فروش می‌رسند، اما محتویات آن‌ها در جایی غیر از برند ادعایی تولید شده و ضمانت و کنترلی بر روی ترکیبات بکار گرفته شده در تولید آن‌ها وجود ندارد. بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی و اطلاع نداشتن از مضرات آن‌ها اقدام به استفاده از لوازم آرایشی تقلبی می‌کنند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با لزوم استفاده از لوازم آرایشی اصل به جای تقلبی آشنا کنیم.

 

لوازم آرایشی اصل

اهمیت انتخاب و استفاده از لوازم آرایشی

لوازم آرایشی یادگار گذشته‌های دور و دوران مصر باستان است. هرچند استفاده از موادی که برای ایجاد تغییر در چهره استفاده می‌شدند ریشه در زمانی بسیار قبل ‌تر از آن دارد، اما این زنان مصر باستان بودند که از مواد معینی به منظور زیباتر کردن خود استفاده می‌نمودند.

در طول این سال‌ها لوازم آرایشی در اثر عوامل مختلفی دچار تغییر و تحول‌های زیادی شده و بسته به معیارهای زیبایی در هر زمان و فرهنگ خاص تفاوت‌هایی پیدا کرده است، اما آنچه امروز به شیوه مدرن و طبق استانداردهای جهانی مورد مصرف قرار می‌گیرد در اکثر موارد یکسان است. البته در حال حاضر نیز از همین مواد در لوازم آرایشی اصل به شکل‌های مختلف استفاده می‌شود و زنان مختلف جهان آرایش‌های مختلفی دارند اما دغدغه‌های مشترکی در بین همه آن‌ها وجود دارد.

از آنجا که بانوان به طور دائم و در شرایط مختلف از محصولات و لوازم آرایشی استفاده می‌کنند، باید در انتخاب و خرید آن ها بیشترین دقت را به کار بگیرند تا از خطرات استفاده از لوازم آرایشی فیک در امان بمانند.

 

لوازم آرایشی اصل

چرا باید از لوازم آرایشی اصل استفاده کنیم؟

همانطور که می‌دانید در برابر لوازم آرایشی اصل، بازار پر از انواع محصولات فیک و تقلبی نیز هست. پس ممکن است برای بسیاری از افراد چنین سوالی پیش بیاید که با وجود محصولات مشابه با قیمت به مراتب ارزان‌تر، چه لزومی دارد که از محصولات اصل و اورجینال استفاده کنیم؟

 

چرا باید از لوازم آرایشی اصل استفاده کنیم؟

1- به خطر افتادن سلامتی

مهم‌ترین دلیلی که می‌توان برای مصرف لوازم آرایشی اصل نام برد همین موضوع است. یکی از عللی که افراد به سمت استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی تقلبی می‌روند، قیمت کم‌تر آنها در مقایسه با محصولات آرایشی اصل است. لوازم آرایشی تقلبی عمدتا با مواد بدون کیفیت تولید شده و حاوی مقادیر زیادی سرب و سایر فلزات سنگین، پارابن و دیگر مواد شیمیایی مضر هستند. این مواد سلامتی شما را به مخاطره انداخته و ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری برای شما به همراه داشته باشد.

بنابراین قیمت کمتری که شما در ابتدا برای خرید محصولات آرایشی و بهداشتی تقلبی می‌پردازید در طولانی مدت و پس از استفاده از آن‌ها با بروز عوارض متعدد پوستی و غیر پوستی جبران خواهد شد. ایجاد حساسیت‌های مختلف، ریسک افزایش انواع سرطان‌ها، ایجاد عفونت‌های جدی و خطرناک، تاثیر بر سیستم عصبی ازجمله آسیب‌هایی است که این محصولات تقلبی برای مصرف کننده به ارمغان می‌آورد. پس برای پیشگیری از پرداخت هزینه‌های گزاف جهت درمان مشکلات پوستی، از همان ابتدا لوازم آرایشی اصل را انتخاب کنید.

چرا باید از لوازم آرایشی اصل استفاده کنیم؟

2-کیفیت پایین لوازم آرایشی

برای بسیاری از افرادی که از محصولات آرایشی استفاده می‌کنند، چندان مهم نیست که لوازم آرایش اصل و اورجینال مصرف کنند یا نه! تنها نام برند کافی است تا آن را انتخاب کنند. اما جدای از مشکلاتی که این محصولات تقلبی برای سلامت ایجاد می‌کند، کیفیت پایین و کارایی نامناسب این مواد آزاردهنده است. اگر شما از لوازم آرایشی اصل استفاده کنید ، در درجه اول به دلیل کیفیت بالاتر، مقدار کمتری از محصول نسبت به محصولات آرایشی و بهداشتی تقلبی نیاز است.

علاوه‌ بر این، ماندگاری بالاتری در آن‎ها وجود دارد و همین مسئله صرفه اقتصادی بیشتری در کنار کیفیت مطلوب به آنها خواهد بخشید. این موضوع در مواد بهداشتی از جمله انواع کرم‌ها و محافظت ‌کننده‌های پوستی، شامپو و لوسیون‌های پوست و مو به شدت حائز اهمیت است.

از طرفی در انواع کرم‌ها و پودرهای آرایشی، ریمل، خط چشم و رژ لب، استفاده از لوازم آرایشی اصل باعث افزایش کیفیت نتیجه آرایش خواهد شد که در مقابل محصولات تقلبی کاملا نمود خواهد داشت.

چرا باید از لوازم آرایشی اصل استفاده کنیم؟

3-عدم رعایت بهداشت در لوازم آرایشی 

لوازم آرایشی اصل دارای مجوزهای بهداشتی مربوط به هر کشوری است. اما اغلب محصولات تقلبی آرایشی در شرایطی غیر بهداشتی و توسط مراکز فاقد مجوزهای لازم تولید می شوند. تاریخ انقضای بسیاری از آنها ممکن است گذشته باشد و دوباره با بسته بندی‌های جدید روانه بازار شده باشد. چراکه هیچگونه نظارتی بر تولید آن‌ها صورت نمی‌گیرد. کافی است سری به دست‌ فروشان و مغازه‌های اطراف خیابان بزنید تا به راحتی و با قیمت بسیار کم این محصولات تقلبی را که بسیاری از آنها حتی در اطراف شهرها و در شرایط بسیار نامناسب تولید و بسته‌بندی می شوند، پیدا کنید.

 

عدم رعایت بهداشت در لوازم آرایشی 

4-افزایش قاچاق لوازم آرایشی

آمارها نشان می‌دهد تجارت لوازم آرایشی در حدود 3 درصد از کل تجارت جهانی را شامل می‌شود. تقاضای بالا و سودآوری این صنعت باعث شده تا تولید این محصولات به شکل تقلبی و با استفاده از نام برندهای معتبر جهانی توسط کلاهبرداران افزایش پیدا کند. عمده‌ی لوازم آرایشی غیر اصل در چین تولید شده و به صورت قاچاق وارد کشورهای مختلف می‌شود.

در کشور ما نیز اکثر این محصولات به شکل قاچاق و وارد کشور می‌شود، درحالی‌که فاقد مجوزهای سازمان‌های ذیربط برای لوازم آرایشی اصل است. این مسئله نه تنها به اقتصاد کشور ضربه وارد می‌کند، بلکه ضررهای غیرقابل جبرانی به سلامتی افراد وارد می‌کند. زیرا به دلیل شرایط نامناسب نگهداری، این محصولات اغلب دچار فساد شده و سموم مختلفی از جمله آفلاتوکسین در آنها تولید می‌شود که آسیب‌های وارده را چندین برابر افزایش می‌دهد.

 

عدم رعایت بهداشت در لوازم آرایشی 

5-بی اعتمادی به برند آرایشی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در مورد یک محصول آرایشی و بهداشتی تحقیقات کرده و قصد استفاده از لوازم آرایشی اصل یک برند را داشته‌اید، اما به دلیل انتخاب فروشگاه یا سایت غیر معتبر محصولی غیر اصل به دست شما رسیده است. طبیعتا پس از استفاده از این محصول شما به برند بی اعتماد می‌شوید و و دیگر ادعاهایی را که برای محصول خود مطرح می‌کند، نمی‌پذیرید. پس به دنبال یک برند دیگر رفته و باز هم به جای لوازم آرایش اورجینال، اجناس تقلبی به دستتان می‌رسد و این چرخه ادامه پیدا می‌کند.

نتیجه آن است که هزینه و وقت و اطمینان شما از دست رفته و رضایتی نیز کسب نخواهید کرد. همچنین به آن چیزی که از لوازم آرایشی اصل توقع دارید، نمی رسید. همانطور که در ابتدا هم اشاره کردیم، این مسئله می‌تواند در مواردی بر سلامتی شما تاثیر جدی گذاشته و آسیب‌های جبران ناپذیری به پوست و مو وارد کند.

بی اعتمادی به برند آرایشی

بنابراین خرید محصولات تقلبی به هیچ عنوان راه مناسبی برای استفاده از محصولات آرایشی نیست. اما راه درست چیست؟ چگونه می‌توان از آسیب‌های این محصولات در امان بود؟ بهترین راه حل استفاده از فروشگاه‌ها و یا سایت‌های معتبر عرضه کننده لوازم آرایشی اصل است. هرچند این کار دشوار به نظر می‌رسد اما با کمی تحقیق و دقت می‌توان آنها را پیدا کرد.